طراحی سایت از گذشته تا امروز

طراحی سایت از دیروز تا امروز

تا آنجایی که حافظه یاری می دهد، سال ۲۰۰۰ بود که اولین کتاب را در خصوص طراحی سایت های استاتیک با زبان HTML و CSS و Javascript خریداری کردم (کتاب راهنمای سریع HTML و CSS و Javascript از الیزابت کسترو). در حال حاضر ۱۶ سال از آن زمان می گذرد و در این دنیای بی پایان شاهد تغییرات زیادی بوده ایم. موبایل ها جای تلفنهای عمومی را گرفتند، ماشین ها دوستار طبیعت شدند، سرعت رشد تکنولوژی کم کم زیاد شد و…  در این مقاله قصد داریم یک بررسی سریع از آن سالها تا به امروز را داشته باشیم. خوشحالیم که با ما در این راه همراهید.

آن روز ها (سال ۲۰۰۰) رقابتی بین Netscape (مرورگر سیستم عامل مکینتاش) و Internet Explorer (مرورگر سیستم عامل ویندوز) وجود داشت. رقابتی که باعث شد نقش سازمان W3C پر رنگتر شود. آن روزها خبری از  استفاده ی انیمیشن های مختلف نبود، تمام سایت ها با ساختاری ساده HTML و CSS پیاده سازی می شدند.

یادمان هست که اکثرا اینترنت ایران در خانه ها به صورت dialup بود و از سرعت فوق العاده پایینی نیز برخوردار بود. در این وضعیت کمتر کسانی (حتی برندهای معتبر) به فکر نمایش محصولات و خدمات خود بر روی بستر اینترنت بودند.

مبحث واکنش گرایی قالب سایت اصلا مطرح نبود، موبایل و تبلتی وجود نداشت تا اینترنت را پشتیبانی کنند یا اگر هم بود امکانات ارتباطی درستی (قابلیت اتصال موبایل به وای فای و …)برقرار نبود.

اما امروزه استفاده از HTML5 & CSS3 در اولویت است، همه به دنبال افکت ها و انیمیشن های مختلف در وب سایت خود هستند، اینفوگرافیک و طراحی گرافیکی حرف اول را می زند و بسترهای برنامه نویسی سایت به سرعت روبه رشد است. با این روند هر روز هم خودمان را آپدیت کنیم باز کم خواهیم آورد.

گروه برنامه نویسی و طراحی سایت شایگان با بهره گیری از آخرین برنامه نویسان و طراحان و استفاده از آخرین متدهای روز طراحی سایت، در تلاش است نیاز کلیه مشتریان و همراهان گرامی را مرتفع سازند.

با ما تماس بگیرد.

طراحی سایت در کرج

طراحی سایت

طراحی سایت و ارتباط آن با سئو