سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

سئو کلاه سیاه چیست؟ سئو راهکارهایی برای اجرا دارد که از بدترین راهکارها انجام سئو کلاه سیاه است. سئو کلاه سیاه به سلسله عملیاتی گفته می شود که از طریق کارهای غیر واقعی آمار تاثیر گذار بر جایگاه یک سایت را تغییر داده تا موتورهای جستجو گول بخورند تا این امر منجر به بهتر شدن جایگاه وب سایت شود.

این مقاله برای افرادی است که سطح دانش آنها نسبت به سئو بالاست، اگر هنوز اطلاعات جامعی در خصوص سئو ندارید می توانید ابتدا مقاله مفاهیم اولیه سئو را مطالعه کرده و بعد به سراغ خواندن این مقاله بیایید.

سئو کلاه سیاه چیست ؟

یکی از سریعترین روشها برای سئو کردن سایت سئو کلاه مشکی یا سئو کلاه سیاه است. اما بدی بزرگ آن این است که گوگل و دیگر موتورهای جستجو سریعا متوجه این روشی که سئوکار در پیش گرفته می شوند. معمولا هنگامی که سایت شما به جایگاه خود می رسد، سئوکار ، کارش تمام می شود و دیگر نه برای شما بازدید میخرد، نه بک لینک ها را تمدید می کند و نه محتوا در می آورد و دیگر سایتتان را بروز نمی کند. موتورهای جستجو می بینند سایتی که تا دیروز حداقل 100 بازدید داشت دیگر بازدید ندارد و همچنین بک لینک ها یکی یکی دارند از بین می روند و از بروزرسانی هم خبری نیست. فکر می کنید برای چنین سایتی چه اتفاقی می افتد؟ بله سایت از نظر موتور جستجو پنالتی می شود.

برای درک بهتر این موضوع می توانید مقاله پنالتی گوگل چیست را مطالعه بفرمایید.

سئو کلاه سیاه بد است؟!

سئو کلاه سیاه یا کلاه مشکی ، سئویی است که اغلب سئوکاران سودجو به سراغ آن می روند. البته دانستن این روشها خالی از لطف نیست، چرا که در بعضی از جاها مخصوصا در سئو کلاه خاکستری مجبور به استفاده از این روشها خواهید شد.

البته من خودم در مواردی بسیار اندک شاهد این بوده ام که افرادی با همین روش ماه ها در صدر جستجوها (منظور لینک اول صفحه اول گوگل است) بوده اند، ولی دیر یا زود بودجه کارفرما برای اینکار تمام می شود و وقتی دیگر هزینه ها واریز نشوند از سلسله مراتب کارهای غیرواقعی خبری نیست.

این روزها اینقدر گوگل باهوش شده که سریعا این تغییر را می بیند و جایگاه نمایش سایت ها را دستخوش تغییر می کند. همچنین گوگل آمار جستجوی کلمات را دارد و وقتی شما بازدیدی غیرمتعارف با یک کلمه میگیرید، یا در سایتی پر بازدید لینک تبلیغاتی ندارید و دارید همینجور بازدید میگیرید، متوجه می شود که یک جای کار مشکل دارد.

افرادی که با سئو کلاه سیاه به دنبال کسب جایگاه بهتر در گوگل هستند باید این نکته را توجه داشته باشند که دیر یا زود پنالتی می شوند و با پنالتی شدن دیگر از جستجو حذف می شوند و حتی در صفحه صدم گوگل هم نمی توانید آنها را پیدا کنید.

سئو کلاه مشکی یکی از روشهای انجام خدمات سئو است. معمولا کسانی از این روش استفاده می کنند که یا مبتدی و تازه کار هستند، یا کارفرما چاره ای جز این برایشان نگذاشته است. اما شما اگر دنبال یک سئو با ماندگاری بالا هستید حتما روی روشهای دیگر انجام سئو که سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری هستند سرمایه گذاری کنید. در ادامه به روشهایی که در سئو کلاه سیاه متداول هست اشاره می کنیم:

خرید بک لینک زیاد و غیرمرتبط و اشتباه

بک لینک هنوز یکی از مهمترین مباحث برای سئو است. شما هر چه در سایت های مرتبط و پر بازدید لینک داشته باشید امتیاز بهتری از موتورهای جستجو می گیرید، اما همانطور که گفتم بک لینک را باید از سایت های مرتبط و پربازدید بگیرید.

همچنین یکی از مهمترین فاکتورهای بک لینک گرفتن از سایتی، این است که آن سایت دارای نمره آتوریتی مناسبی باشد. نمره آتوریتی نمره ای است که سایت moz.com به وبسایتها از نظر محتوا و نویسندگی و میزان انتشار مطالب در اینترنت می دهد. هر چقدر نمره سایت به صد نزدیکتر باشد سایت دارای قدرت بیشتری است. در مقاله ای جداگانه بیشتر در خصوص آتوریتی و سایت موز دات کام صحبت خواهیم کرد. اما در اینجا بدانید که هر سایتی که می خواهید از آن بک لینک بگیرید ترجیحا آتوریتی بالای 40 داشته باشد. سایتهایی با نمره کمتر ارزشی برای بک لینک سازی ندارند.

سئو کاران کلاه مشکی اغلب برای لینک سازی از سایتهایی با آتوریتی پایین استفاده می کنند.

یکی دیگر از مشکلات متداول در لینک سازی به روش کلاه سیاه، این است که تعداد زیادی لینک در یک مقطع زمانی خریده می شود، فرض کنید شما سفارش 100 بک لینک در سایت های مختلف را یکجا می دهید. این بک لینک ها یک دفعه در مدت زمان حداکثر 4 روزه برای شما زده می شوند.

موتورهای جستجو مشاهده می کنند که یک سایت یک دفعه 100 بک لینک دریافت کرده، سایتی که تا قبل از این ماهانه 1 الی 2 بک لینک ثبت شده داشته، یکروزه 100 بک لینک دریافت کرده، اما به این دلیل که الگوریتم این موتورهای جستجو خیلی به کاربران خوش بین هستند در مرحله اول برداشتشان این است که این سایت از روشهای درست این کار را انجام داده! این در مرحله اول جواب می دهد و جایگاه سایت دستخوش تغییرات خوبی می شود. در ادامه موتورهای جستجو می بینند که دوباره روند بک لینک سازی به  همان ماهی 1 الی 2 تا رسید! پس تشخیص می دهند که در آن بازه زمانی سایت از یک عملیات فیک برای بالا بردن رتبه خود استفاده کرده است و اینگونه می شود که سایت پنالتی می گردد.

خیلی وقتها هم دیده شده که سایتها اقدام به بک لینک گرفتن از سایت های مرجع از طریق کامنت گذاری می شوند! این باز بهتر از روش قبلی است. زیرا شما از سایت مرجعی دارید بک لینک می گیرید، اما بدیش این است که همانطور که شما قابلیت لینک سازی در کامنت دارید بقیه دوستان نیز دارند و وقتی تعداد لینک های خروجی یک صفحه زیاد شود اصطلاحا به آن مزرعه لینک می گویند و ارزش این لینک ها به صفر می رسد و گاها به عنوان لینک مضر یا اسپم شناخته می شوند. اینطوری نه تنها این لینک ها به شما کمک نمی کنند، بلکه در طولانی مدت منجر به بدتر شدن جایگاه سایت شما می شوند.

بهترین روش لینک سازی رپورتاژ آگهی است که شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به صفحه رپورتاژ آگهی ما مراجعه فرمایید. البته شما می توانید اقدام به خرید بک لینک اصولی هم کنید که در این خصوص نیز می توانید با مراجعه به صفحه بک لینک ما، اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

استفاده از متون کپی و تصاویر کپی

این یکی دیگه نوبرشه واقعا! گوگل و دیگر موتورهای جستجو با متن کپی پدر کشتگی دارند. اگر سایتی را ببینند که اینکار را می کند سریعا از لیست نتایج جستجو حذفش می کنند. امروزه دیگر تصاویر کپی هم اینگونه شده اند! اگر می خواهید صفحات و مقالات شما در صدر نتایج باشند حتما متن را خودتان بنویسید و تصاویر مناسبی برای مطلبتان بسازید. استفاده از وکتورهای گرافیکی بهترین گزینه برای معرفی و ساخت تصویر است.

استفاده از کلمات کلیدی زیاد در متن

برای اینکه شما توجه و حساسیت موتور جستجو بر روی یک کلمه در صفحه یا مطلب سایتتان زیاد کنید فقط کافی است:

  1. آن کلمه یا کلمات را در تایتل (عنوان برگه یا مطلب) بنویسید.
  2. در اولین جمله سریعا آن کلمات را به کار ببرید و حتما راجع به آن صحبت کنید.
  3. تصاویری با آن کلمه کلیدی در متن قرار دهید و alt و title تصویر را نیز کلمه کلیدی قرار دهید.
  4. حتما از تیتر H1 برای معرفی صفحه استفاده کنید و کلمه کلیدی را در آن قرار دهید.
  5. در انتهای مقاله هم یک پاراگراف مثل پاراگراف اول با موضوع کلمه کلیدی بنویسید.
  6. در متن از کلماتی که به موضوع کلمه کلیدیتان مرتبط است صحبت کنید.
  7. میزان استفاده از کلمه کلیدی در متن حداکثر 4درصد کل متن باشد.

میزان استفاده از کلمه کلیدی مثل نمک در غذاست! شورش نکنید!! سئو کاران کلاه سیاه بعضی اینقدر شورش را در میاورند که گوگل با بی رحمی تمام آنها را از صحنه اینترنت محو می کند!

همچنین گاها دیده شده که در سئو کلاه سیاه متون کلیدی در جاهایی که برای کاربران قابل رویت نیست استفاده می شود. برای اینکار متنی با رنگ سفید را در ناحیه ای با پس زمینه سفید قرار می دهند تا فقط موتورهای جستجو آن را ببینند. گوگل و سایر موتورهای جستجو این را به راحتی متوجه می شود.

خرید بازدید غیرواقعی

یکی دیگر از ارکان سئو، بازدید و میزان زمانی است که کاربر در سایت شما سپری کرده است. در الگوریتم جدید گوگل به نام رنک برین گوگل اولویت جایگاه بهتر را به سایتهایی می دهد که کاربران بازدید بیشتری از آنها به عمل بیاورند و در آنها بیشتر بمانند.

برای درک بهتر و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص الگوریتم رنک برین حتما مقاله ای مفصل و کامل برای شما تهیه می کنیم.

اما در سئو کلاه سیاه ، سئو کاران اقدام به خرید بازدید از روشهایی مثل پاپ آپ و ورودی گوگل می کنند و با خرید اینها سعی دارند بازدید سایت را بالا نمایش دهند. اما غافل از اینکه گوگل همه اینها را در طولانی مدت تشخیص می دهد و با سایتهای خاطی برخورد خواهد کرد.

نتیجه گیری

امیدوارم با خواندن این مقاله با سئو کلاه سیاه آشنا شده باشید. شما می توانید برای انجام سئو سایت خود یکی از روشهای سئو را انتخاب کنید و صد البته اگر قصد دارید کار سئو خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید می توانید با مراجعه به بخش خدمات سئو شرکت شایگان ، از خدمات ما در این زمینه بهره ببرید.

همچنین می توانید برای آموزش دیجیتال مارکتینگ و خواندن دیگر مقالات به بخش آکادمی شایگان مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =