آموزش سئو داخلی

آموزش onpage seo

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هرسایت باید یک نقشه سایت sitemap داشته باشد،سایت های که نقشه سایت ندارند توسط موتورهای جستجو قابل دستیبابی و بررسی هستند ، اما داشتن نقشه سایت باعث می شود که موتورهای جستحو صفحات شما را راحت تر بیابند.

نقشه سایت چیست؟

نقشه سایت به موتورهای جستجو گر می فهمانند که محل دقیق هر صفحه ومحل دقیق هر صفحه در یک وب سایت کجا هست.

تا چند ماه پیش نقشه سایت باعث بهبود روند ایندکس کردن موتورهای جستجو می شد،اما اخیرا بیشتر به فهم  ساختار اطلاعات صفحات کمک میکند.

آدرس نقشه سایت بهتر است در فایل robots.txt قرار داده شود،اولین جایی که ربات های گوگل هنگام دستیابی به سایت جستجو می کند.در گذشته نقشه سایت به عنوان یکی از صفحات داخلی سایت شناخته میشد که در بردارنده یک ساختار درختی از محتویات سایت وصفحات داخلی آن بود اما امروزه نیازی به چنین صفحاتی نیست ونقشه سایت فقط یک فایل xml است که تنها مورد استفاده روبات های خزنده قرار می گیرد.

یک نقشه سایت خوب به رباط های گوگل میفهماند که باید زمان و انرژی خود را برای ایندکس کردن چه صفحاتی از سایت خرج کنند.با این کار شما مانع بررسی مجدد صفحاتی خواهید شدکه تغییری نداشته وگوگل زمان کافی برای بررسی وایندکس صفحات جدید یا تغییر کرده در سایت شما خواهد داشت.

robots.txt

robots.txt یک فایلی است که اگر در سایت شماباشد اولین فایلی است که موتورهای جستجو به آن دستیابی پیدامی کند.فایل robot حاوی اطلاعاتی از قبیل نقشه سایت برای موتورهای جستجو است که آنها را راهنمایی می کند تابتوانند به سایت دسترسی پیدا کرده و آن را به طور موثر ایندکس کنند.

همچنین اگر دارای فایل robots.txt هستید چک کنید که صفحه ای به اشتباه مسدود نشده باشد و یا دسترسی موتورهای جستجو به تمام سایت شما محدود نشده باشد و فایل های css و js شما از طریق این فایل مسدود نشده باشد.

توضیحات فایل robots.txt

وجود فایل robots.txt به طور مستقیم باعث بهبود سئو سایت شما نمی شود.

اگرفایل robots.txt را داریم مطمئن شوید که دسترسی به سایتی که می خواهید ایندکس شود مسدود نشده باشد.

اگر در ابزار گوگل وبمستر خود گزارش مشکل دسترسی به صفحه ای دریافت کرده اید باید فایل robots.txt را مجدد بررسی کنید.

سرعت بارگذاری صفحه

گوگل در سال 2010 اعلام کرد که سرعت بارگذاری صفحه در رتبه بندی نتیجه ی جستجو موثر است.این امر باعث میشود که سرعت بارگذاری سایت خودتان را بهبود دهید.

توضیحات سرعت بارگذاری صفحات

حذف کدهای اضافه،فعالسازی حافظه کش مرورگر،بهینه سازی سایز تصاویر ،تعدادفایل های css، jc فعال سازی gzip وکاهش جستجوهای DNS از مواردی به حساب می آیند که به زمان بارگذاری صفحه تاثیر می گذارد.

سرعت بارگذاری بالای یک صفحه می تواند توجه یک کاربر را به خود جلب کرده و همچنین این امر باعث می شود که موتورهای جستجو نظیر گوگل به کارایی سایت شما رتبه بالایی بدهد.

سرعت بالای سایت به معنی کاهش حجم صفحه نیز می باشد با این کار پهنای باند کمتری استفاده می شود و هزینه شما را کاهش می دهد.

خدمات سئو

برای بهره مندی از خدمات سئو شایگان کلیک کنید

لینک سازی داخلی

قبل از این گوگل توصیه کرده بود که به دلیل محدودیتی که برای دستیابی به صفحات وجود دارد یک صفحه نباید بیشتر از 100صفحه لینک داشته باشد اما از زمانی که گوگل به تکنولوژی مجهز و پیشرفته ای برای دستیابی و بررسی صفحات سایت دست پیدا کرده است دیگر محدودیتی برای تعداد لینک هایی که یک صفحه می تواند به صفحات دیگربدهد،وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 13 =