تیزر رستوران موفق روشهای تولید تیزرهای رستورانی

چطور تیزر رستوران موفقی بسازیم؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 4.5]

چطور برای رستوران خود تیزر موفقی بسازیم؟ در ادامه به توضیح کامل اهمیت ساخت تیزرهای رستورانی می پردازیم. معرفی هر چه بهتر برند در فضاها و رسانه های مختلف باعث افزایش برند آگاهی و مشتری خواهد شد. اما در خصوص رستوران ها، مخصوصا در کشور عزیزمان ایران، این موضوع کمی قابل تامل تر است. در حال حاضر اینستاگرام به عنوان قدرتمندترین رسانه برای رستوران ها به حساب می آید. صاحبان رستوران ها به جز رقابت در فضا، ظاهر، کیفیت خدمات و غذاها، به دنبال رقابت در فضای مجازی هستند تا سهم بازار بیشتری را جذب کنند. اما این موضوع متاسفانه با عدم آگاهی و حضور به ظاهر اجباری، باعث از دست دادن زمان، از بین رفتن هزینه ها، و نمایش ناصحیح پتانسیل ها و مزیت های رستوران برای مخاطبان می شود.

در ادامه خواهیم خواند:

با یک مثال ساده شروع کنیم، وقتی می خواهیم در فضای مجازی با جنس مخالف خود ارتباط برقرار کنیم معمولا بهترین عکسهای خود را برای مخاطب ارسال می کنیم و سعی می کنیم خود را بهتر از آنچیزی که هستیم نشان دهیم. اما متاسفانه بسیاری از برند ها به این موضوع توجه نمی کنند. برای یک برند شکل ظاهری حضور در هر رسانه ای بسیار اهمیت دارد. همانطور که اگر عکس مناسبی از خود ارسال نکنید منجر به جذب مخاطب نمی شود، در خصوص رستوران ها هم اگر تصویر مناسبی از آنچه که هستند نمایش داده نشود مخاطب آن رستوران را انتخاب نمی کند. پس اولین نکته ای که در این مقاله آموختیم این بود که : ما باید خودمان را بهتر از آنچیزی که هستیم نشان دهیم، نه مساوی، و نه کمتر، بهتر از آنچیزی که هستیم.

مشکل اکثر محتوای رستورانها چیست؟

رستوران ها برای حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی نیازمند تولید محتوای جذاب هستند. اما این روزها شاهد ایجاد آلبوم عکس غذا در پیج اکثر آنها هستیم و رستوران ها برنامه خاصی در قبال مخاطبان خود در فضای مجازی ندارند. در نظر داشته باشیم فقط محتوای با کیفیت نمی تواند کارساز باشد، هر محتوا باید پیام برند را به مخاطب برساند و در راستای لحن و صدای برند در رسانه مربوطه باشد. هر محتوایی که از یک رستوران بیرون می آید کیفیت خروجی آن را نشان می دهد، پس اگر رستورانی دارید که غذاهای خاص سرو می کند مطمئنا نمی توانید با محتوایی بسیار حاشیه ای مخاطبان خود را جذب نمایید. ما در مقاله ای جداگانه به نحوه برنامه ریزی و تولید محتوا برای رستوران ها خواهیم پرداخت،‌ اما در اینجا بیشتر می خواهیم تمرکز کنیم که چطور رستوران خود را در قالب محتوای ویدیویی یا همان تیزر رستوران معرفی کنیم.

چطور برای رستوران تیزر موفقی بسازیم؟

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم محتوا باید ارائه کننده پیام برند، لحن و شخصیت برند باشد. محتوایی که نتواند با نگرش مخاطبان برند همسو باشد نمی تواند موفق شود. محتوا باید با مخاطبان برند ارتباط برقرار کند، اگر نتواند این کار را انجام دهد مخاطب برند در آن رسانه از دست خواهد رفت. محتوا باید پتانسیل ها و مزیت های رقابتی برند را به تصویر بکشد… برای اینکه بتوانیم به درک کاملی از یک تیزر موفق رستوران برسیم در ادامه سعی می کنیم با معرفی نمونه کارهای آژانس تبلیغاتی شایگان و دلایل ایجادشان مسیر را برای شما مشخص کنیم. با ما همراه باشید.

روح و شخصیت یک رستوران را به تصویر بکشید

هر برندی در فضای مجازی دارای شخصیت و لحنی است که توسط آن با مخاطب ارتباط برقرار می کند. بسته به نوع رستوران، سبک و فرهنگ رستوران، فضای رستوران و همچنین غذاهایی که در آن سرو می شود می توان مخاطبان برند را فیلتر و جذب نمود. اهمیت دادن به مواردی که بدان اشاره شد بسیار مهم است. چون بدون درنظر گرفتن این موارد، محتوای ارائه شده به مخاطب با تفاوت چشمگیری نسبت به موجودیت برند روبرو خواهد شد. برای این منظور ببینید که شایگان چطور یک رستوران فرانسوی را معرفی کرده است.

در ویدیو پیش رو به معرفی رستوران با توجه به مزیت های رقابتی و معرفی یک غذای ویژه رفتیم. این سبک ویدیوها به دلیل ارتباطی که مخاطب با برند می گیرد می تواند منجر به پرزنت مناسب و در نتیجه تعامل وی با صفحات شبکه های اجتماعی (مخصوصا اینستاگرام) شما شود. البته توجه داشته باشید قبل از شروع فعالیت های تبلیغاتی برای هر رستورانی ابتدا باید ساخت هویت سازمانی آن رستوران نهایی شده باشد. برای درک بهتر این موضوع شما را دعوت می کنم به صفحه هویت بصری رستوران ماژورل مراجعه فرمایید.

 

 

ویدیو مزیت های رقابتی رستوران

این شکل ویدیوها باید با توجه به مزیت های رقابتی یک رستوران و تفاوت هایی که می خواهد با رقبای خود اعمال کند تکرار شود تا تفاوت در ذهن مخاطب نیز شکل بگیرد. مزیت های رقابتی یک رستوران از کوچکترین المان ها اعم از رفتار و لباس پرسنل سرویس دهنده، تمیزی میزها، اهمیت به ضدعفونی میز و صندلی ها و… شروع و تا کیفیت غذاها و دسرها و نوشیدنی ها ادامه پیدا می کند. در اینجا اگر چیزی خوب است باید به تصویر کشیده شود. ساخت تیزر رستوران با معرفی بهترین سرویسها و اهمیت دادن به مخاطبان برند یکی دیگر از دسته بندی هایی است که می توانید با آن مخاطبان خود را جذب کنید.

 

 

فرهنگ رستوران شما چیست؟

معرفی فرهنگ یک رستوران، نمایش اهمیت کیفیت غذاها و همچنین اتفاقاتی که در پشت صحنه رستورانها می افتد می تواند بسیار برای مخاطبان شبکه های اجتماعی جذاب باشد. خواسته یا ناخواسته فرهنگ های سازمانی شکل می گیرند. اما چه بهتر که صاحبان رستورانها به فکر ایجاد فرهنگی متناسب با نوع و کیفیت غذاهای خود ارائه دهند. مسلما اهمیت دادن به فرهنگ رستوران می تواند منجر به جذب مخاطبین هدف شود. به تصویر کشیدن این فرهنگ توسط یک تیزر رستورانی جذاب تکمیل می شود.

 

 

بخش های مختلف رستوران را بارها معرفی کنید

بخش کافه و بار رستوران یکی دیگر از بخش هایی است که می توان با ایده های خلاقانه به بهترین شکل آن را معرفی نمود. اگر مخاطب رستوران شما هم جزو کسانی باشد که خوردن یک قهوه عالی در یک رستوران ملاک اصلی انتخابش شود، این شکل کلیپ ها می تواند به جذب مخاطب هدف ختم شود.

 

 

نمایش چالش های رستوران از ابتدا تا حال

هر رستورانی از هنگام تاسیس تا زمانی که دایر باشد با چالش های متعددی روبرو است. مشتریان مختلف با اخلاق مختلف، اتفاقات پیش بینی نشده مثل کرونا، سوتی هایی که کارکنان یا آشپزها می دهند و … به تصویر کشیدن این چالش ها می تواند برای مخاطبان اصلی برند بسیار جذاب و خاطره انگیز شود. همیشه نباید از غذاها و فضاهای رستوران عکس و ویدیو بگذارید. گاهی وقتا باید از آنچیزی که اتفاق می افتد صحبت کنید. با چاشنی طنز و البته توجه به لحن و شخصیت برند. ویدیو زیر بخشی از محتوای پیج رستوران کیوانو است.

 

 

ساخت تیزرهای خلاق و پر تعامل در قالب استوری

یک سری دیگر از تیزرهایی که می توانید برای رستوران خود تهیه کنید تیزرهای خلاقانه برای انتشار در استوری هاست. چرا باید ویدیو در استوری بگذارم؟ همانطور که می دانید بیشتر مخاطبان برند علاقه مند به مشاهده استوری ها هستند تا پست ها! پست ها بیشتر برای هنگامی کاربرد دارند که می خواهید مخاطبان جدید را پرزنت کنید اما محتواهای استوریها برای فالوورهای اصلی برند است. پس اگر شما برای جذب مخاطبان جدید هزینه می کنید برای نگهداری مخاطبان فعلی باید هزینه بیشتری کنید! زیرا آنها هستند که می توانند بدون تبلیغ محتوای شما را با دوستان و آشنایانشان بدون دریافت ریالی به اشتراک بگذارند. پس اهمیت ساخت چنین ویدیوهایی در قالب استوری بسیار اهمیت دارد. در زیر دو نمونه ویدیو کلیپ رستورانی در قالب استوری را مشاهده می کنید که برای رستوران کیوانو ساخته شده است. تیزر اول معرفی منوی جدید رستوران و کلیپ دوم برای انتقال حس جذاب غذاهای کیوانو ساخته شده است.

 

 

تیزر پیش افتتاحیه رستوران

اگر رستوران شما در حال افتتاح است بهتر است با یک تیزر رستوران با موضوع معرفی و افتتاحیه به تبلیغ خود در رسانه های اجتماعی محلی بپردازید. ساخت اینگونه تیزرها می تواند به بهترین شکل فراخوان ایجاد و افتتاح رستوران را به مخاطبان در رسانه های محلی بدهد. از بهترین رسانه های محلی برای اکران می توان به پیچ های شهر و محله مورد نظر، بیلبوردهای تصویری و سینماهای نزدیک رستوران اشاره نمود. در زیر می توانید نمونه تیزر پیش افتتاحیه رستوران ماژورل مهرشهر را مشاهده کنید.

 

 

مسئولیت های اجتماعی، رویدادها و اتفاقات عمومی

برای تعامل بیشتر مخاطبان برند در شبکه های اجتماعی می توان به سراغ ساخت تیزر های مسئولیت های اجتماعی برای رستوران ها رفت. برای این منظور هم می توان رویدادهای مهم تقویم را ملاک قرار داد و با ایجاد محتواهای قابل انتشار و پر تعامل نسبت به برندسازی و افزایش مخاطب برند کمک کرد، هم می توان با توجه به اتفاقات هفتگی مهم برای مخاطبان، از جمله مسابقات فوتبال و … محتواهای جذابی برای جذب حداکثری مخاطبان در آن ساعت خاص در نظر گرفت. در زیر بخشی از نمونه تیزر رستوران برای رویداد را مشاهده می کنید که توسط آژانس تبلیغاتی شایگان اجرا شده است.

 

ویدیو رستوران کیوانو برای تبریک روز مادر

 

کلیپ رستوران کیوانو برای روز ولنتاین

 

استفاده از استاپ موشن برای نمایش فعالیت های رستوران

یکی از ویدیوهای موثر و خلاق در صفحات اجتماعی رستورانها استاپ موشن است. در زبان ساده استاپ موشن شامل عکس های پشت سر هم است که با چسباندن آنها به هم یک ویدیو ساخته می شود. اما تولید آن نیازمند سناریو نویسی و برنامه ریزی و کمی چاشنی خلاقیت است. در زیر دو نمونه از استاپ موشن هایی که شایگان برای مشتریان خود ایجاد کرده است مشاهده می کنید. با این تیزر های رستورانی مشتریان خود را تسخیر کنید.

 

 

 

اینها فقط بخشی از تیزر رستوران هایی است که ما در شایگان برای مشتریان خود کار کردیم. شما هم می توانید برای پیج رستوارن خود از این سبک تیزرها بسازید. به جز این موارد و ساخت تیزر رستورانی، نمایش صحیح پیج، انتقال درست پیام برند در هر عکس و استوری باید ملاک کار رستوران ها قرار گیرد. برای همین منظور در ادامه ما بخشی از تصاویری مربوط به رستوران را برای شما آماده کردیم که خالی از لطف نیست مشاهده بفرمایید.

بخشی از تصاویر رستوران رسپی

 

بخشی از تصاویر رستواران کیوانو

 

بخشی از تصاویر رستوران ماژورل

 

با توجه به برنامه ویژه ای که آژانس تبلیغاتی شایگان برای رستورانها و برند سازی آنها دارد، پیشنهاد می کنم حتما از پکیج های محتوایی ما برای رستورانها بهره ببرید. در آخر نیز شما را به تماشای پشت صحنه ساخت تیزر رستوران کیوانو جلب می کنم.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دو =