ارزیابی عملکرد سازمان

ارزیابی عملکرد کسب و کارها

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

ارزیابی عملکرد چیست؟

عملکرد در یک سازمان، هم به تلاش انفرادی هر فرد در یک سازمان گفته می شود و هم به کار گروهی سازمان برای رسیدن به اهداف.

هر شغلی یک مسئولیت دارد و تجمیع مسئولیت ها اهدافی را دنبال می کنند که از طرف مدیران ارشد نشانه گیری شده است. ارزیابی عملکرد یک شرکت می تواند نقاط ضعف کار انفرادی و تیمی یک سازمان را به خوبی نمایان کند.

چرا باید این کار را انجام دهیم؟

این کار کمک می کند تا صلاحیت، خصوصیات، کیفیت، مهارت، ظرفیت و پتانسیل بالقوه ی شرکت و کارکنان را برای آینده مشخص کنیم. و همچنین می توانیم نتایج کار گروهی شرکت را نیز بر اساس اهدافی که داشتیم بررسی کنیم.

ارزیابی عملکرد قبل از اینکه برای دادن پاداش به کارکنان باشد، قبل از اینکه برای حسابرسی مالی شرکت از آن بهره برده شود، باید با هدف بررسی کارهای انجام شده در طی یک سال آتی هم به صورت انفرادی وتک تک و هم گروهی و کلی باشد تا نتایج بتواند به مدیران در ایجاد یک چشم انداز جدید در سال نو کمک کند.

چه موقع بهتر از الان!

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، جمع بندی کارها، فاکتورها، گزارشات و انجام آخرین تلاشهای مربوط به سال ۹۵ در حال انجام است. در این میان چیزی که نباید فراموش شود چشم انداز و اهدافی است که مدیران مجموعه برای کسب  وکار خود در این سال برنامه ریزی کرده بودند.

البته ارزیابی و عملکرد یک سازمان، فقط منوط به ارزیابی عملکرد کلی سازمان نیست و شامل ارزیابی تک تک اعضا و کارمندان یک سازمان نیز می شود.

بررسی و ارزیابی عملکرد کسب و کار

در انتهای سال چه بهتر که گزارش گیری ها فقط برای حسابرسی مالی نباشد و سازمان ها و کسب وکارها با بررسی روند کاری خود، سعی نمایند نسبت به عملکردشان پاسخگو باشند.

  • بررسی اهداف کوتاه مدت و بلند مدت
  • بررسی روند کارها و علل پیروزی و یا عدم موفقیت در انجام پروژه ها
  • بررسی روند کاری پرسنل در کسب و کار و میزان پیشرفت آنها در کار
  • بررسی چشم انداز جدید در سال جدید و نشانه گیری اهداف بزرگتر
  • گزارش گیری از اعضا و مدیران اصلی

در بالا فقط به برخی از موارد مهم اشاره کردیم، اما بررسی همین موارد مهم باعث می شود در سال آینده چشم انداز دقیقتری از کار خود داشته باشید.

ما در آژانس تبلیغات دیجیتالی شایگان همواره در پایان سال و روزهایی که همه در تعطیلات عید به سر می برند، این گزارش گیری ها را انجام می دهیم، تا بتوانیم برای سال جدید برنامه ای دقیقتر، سازمان یافته تر و حرفه ای تر برای کسب و کار خود بریزیم.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =