اصول برندسازی

اصول برندسازی

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

برند شما سکاندار اصلی شما در بازار است، به طورکلی نام برند اولین و مهمترین بازاریاب شماست. تقریبا در ۹۰ درصد موارد نام برند بر تمام روابط و شرایط تاثیر می گذارد. اینکه بتوانید از ابتدا شروعی خوب داشته باشید تا به قله پیروزی برسید همگی به یک قانون مهم بستگی دارد و آن نام برند شما است. پس به این نکته توجه داشته باشید که برای موفقیت ابتدا باید یک نام تجاری مناسب به همراه یک شعار خوب انتخاب کنید.

چگونه یک برند بسازیم؟

پس از انتخاب نام برند ، بازاریابی جهت معرفی نام برند انجام می شود. این یک اصل اولیه است ، به این دلیل است که بسیاری از مدیران حرفه ای، در ابتدا نگاه ویژه ای برای استخدام  افراد حرفه ای به منظور معرفی برند خود دارند. افرادی که باید برای سوال ” چگونه به ساخت یک نام تجاری (برند) کمک کنیم ” پاسخ های مناسبی داشته باشند. آیا شما برای این سوال پاسخ مناسبی دارید؟ اگر ندارید این مقاله را دنبال کنید.

ایجاد یک برند می تواند به شکل ها و هدف های مختلفی باشد. در اینجا می خواهیم به بحث برندسازی شخصی بپردازیم و بگوییم برندسازی شخصی چیست و چرا باید کسب و کارهای کوچک این کار را انجام دهند. در ادامه هم سعی می کنیم بیشتر در این خصوص مقاله بنویسیم تا با درک واضح تری از برند پیش برویم.

نام برند

نام تجاری یک ابزار موفق برای بازاریابی است. این را همه می دانیم که یک نام آسان و عامه پسند راحتر در ذهن ها می ماند، پس اگر خدمات یا محصولاتی را عرضه می کنیم بهتر است از همین الان، یک نام برای این خدمات یا محصولات درست کنیم. نامی که نشانگر کار و عملکرد ما باشد. نامی  که همه با شنیدن آن به یاد ما بیافتند و شالوده ای از آنچه باشد که ما ارائه می دهیم. اولین گام برای برندسازی شخصی، انتخاب نام برند با توجه به نوع خدمات است. در انتخاب برندهای شخصی باید دقت کنیم که نام عامه پسند باشد و از انتخاب نام های مفهومی دوری کنیم.

ساختار و بازاریابیبرند

 

برای بازاریابی باید چکار کنید؟ تقریبا همه راه ها را باید انجام دهید. البته تا جایی که ممکن است از بازاریابی سنتی دوری کنید. اما روش های متنوعی را برای معرفی برند خود اجرا کنید. برای این منظور از تجربه بازاریابان و مدیران فروش حرفه ای استفاده کنید. شما هر چقدر هم که خوب و فعال باشید نمی توانید همه کارها را خودتان انجام دهید. اصلا یک چیز را همینجا مشخص کنیم اینکه شما به هرحال باید هزینه کنید، یا زمان هزینه کنید یا پول. مطمئن باشید کسانی که با پول هزینه کردند موفق تر بوده اند، چرا که شما به هیچ عنوان نمی توانید هم مدیر خوبی باشید، هم مجری خوبی باشید، هم فروشنده خوبی باشید، هم بازاریاب خوبی باشید و … همه کارها را خودتان انجام ندهید. روند پیروزی برندهای دیگر را ببینید، همه مدیران آمده اند ساختار مناسب و معقولی برای کار چیده اند، افراد مناسب را استخدام کرده اند و یا با آنها شریک شده اند و بعد بروی موفقیت پروژه تلاش کردند. شما هم این ساختار را بچینید.

بخش تحقیق و توسعه

از مهمترین شریکان و کارمندانتان یک مجمع درست کنید، و تمامی موارد مختلف را در هر کاری با هم به شر بگذارید، بخش تحقیق توسعه را جدی بگیرید. این بخش را درست کنید، می بینید که با ساخت این بخش هر روز راهی که باید طی کنید روشن تر و ساده تر می شود. تقریبا هر روز در خصوص این که باید امروز و فردا چکار کنید صحبت نمایید. برای مشکلات راه حل پیدا کنید. همه چیز از این جلسات کوچک شروع می شود.

یک آینه برای دیدن بازخورد تولید کنید

آینه همیشه به شما کمک می کند خودتان را ببنید تا اگر نقصی در شما هست با دیدن آن، به فکر برطرف کردن آن بیافتید. پس از شروع کار باید این آینه را داشته باشید. خیلی از شرکت های بزرگ با راه اندازی بخش امور مشتریان سعی می کنند این بازخورد را بیشتر لمس کنند. اینکه شما چه کارهایی را باید برای کسب و کار خود انجام دهید تا بازخورد مشتریان را ببینید را باید خودتان مشخص کنید. این آینه می تواند برند شما را دگرگون کند و به سمت تعالی پیش ببرد.

در ادامه مقالات بیشتری در خصوص برندسازی قرار خواهیم داد. البته شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برندینگ با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 14 =