روشهای تبلیغاتی در اینترنت

موثرترین روشهای تبلیغاتی در اینترنت

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۲/۵]

اونقدر تبلیغات اینترنت در زندگی روزمره همه ما نفوذ کرده است که نمی توان از آن غافل ماند.حال سوال اینجاست که بهترین روشهای تبلیغاتی در اینترنت کدامند؟

کاربران اینترنتی دیگر فقط نوجوان و جوان نیستند بلکه فعالین بازار و سرمایه گذارانی که سرمایه های کلانی هم در اختیار دارند را هم شامل می شوند.

کسانی که می توانند یک مشتری پر سود باشند از اینترنت برای کار های روزمره خود استفاده می کنند. نسلی که در زمان تحصیل با اینترنت آشنا شد اکنون وارد بازار کار شده است و درصد قابل توجهی از سرمایه های کشور را در دست دارد.

حال این افراد که می دانند اینترنت می تواند چه ابزار پر قدرتی باشد از آن به صورت روزمره استفاده می کنند وقتی که از آنها آخرین قیمت را می پرسید آنرا با اینترنت چک می کند و دیگر تلفن و موبایل آن وسیله ارتباطی مقتدر سابق نیستند.

بلکه بازیگر جدید و پر قدرتی آمده که نه تنها کارا تر است بلکه جذابیت بیشتری هم دارد. امروزه متخصصین در هر رشته وقتی می خواهند یک منبع سریع برای پرسش خود بیابند اولین چیزی که به خاطرشان می رسد جستجو در گوگل است.

اینترنت فقط وسیله سرگرمی و تفریح نیست

بسیاری از مشاغل به آن وابسته اند و مرتب شغل های جدیدی ایجاد می شوند که به کمک اینترنت پا گرفته اند.

در دنیای امروز برای هیچ کشوری پیشرفت علمی قابل توجه را بدون وجود اینترنت نمی توان متصور شد و به همین دلیل هم هست که سرعت اتصال به اینترنت در دانشگاه ها در اعتبار آنها یک فاکتور مثبت در نظر گرفته می شود.

حال گرایش بیش از پیش نسل جدید به اینترنت را هم به آن اضافه کنید می بینید که مخاطبین اینترنت روز به روز در حال افزایشی چشمگیر هستند. بله و هر جا که مخاطب افزایش می باید طبیعتا بازار پر سود تبلیغات هم وارد میدان می شود بازاری که هنوز در ایران خیلی جدی گرفته نشده است ولی با توجه به مزایای آن و ارزانی فوق العاده اش بسیار جذاب است.

روشهای تبلیغاتی موثر در اینترنت کدامند؟

ما می بایست در مورد ترافیک سایت اطلاعات زیادی داشته باشیم . در مورد شمار بیننده خود اطلاعاتی اعلام می کنند که تحلیل درست آن ها، شما را به انجام تبلیغ در سایت مورد نظر متقاعد یا از انجام آن، منصرف می کند.

در ادامه این بخش، روشهای تبلیغاتی در اینترنت معرفی می شود. یکی از روش های موفقیت پرتال های اینترنت که قابلیت های طراحی پرتال نیز در آن تاثیر غیر مستقیم دارد، معرفی و تبلیغ آنلاین است.

برای تبلیغات آنلاین، ترافیک سایت اهمیت زیادی دارد. تعداد بیننده یک سایت را می توان از ترافیک یک سایت متوجه شد.

هر چقدریک سایت از بیننده بیش تری برخوردار باشد، محبوبیت آن برای کاربران اینترنت بیش تر است. سایتی که بیننده بیش تر داشته باشد، بیش تر مورد بازدید کاربران قرار می گیرد و معمولا این سایت ها، از حجم آگهی های آنلاین زیادی برخوردار هستند.

تبلیغات در اینترنت، بخش غیر قابل انکاری در آمد هنگفت فعالان کسب و کار اینترنتی و حتی کارآفرینان دیجیتال را شامل می شود.

تبلیغات در وب، یکی از برگ های برنده فعالان کسب و کار دیجیتالی به شمار می رود و برد و موفقیت بالایی برای آگهی دهنده به همراه می آورد. تفاوت تبلیغات اینترنتی و تبلیغات سنتی، در سهولت و برد بالای آن می باشد که می تواند ظرف چند ثانیه، میلیون ها نفر را در سراسرجهان با مفهوم و مساله ای آشنا و ترغیب کند.

امری که برای تبلیغات سنتی هیچ گاه قابل تصور نبوده است. تبلیغات اینترنتی را باید بیش از قبل بها داد و به اهمیت اثربخش آن بهتر آگاه بود.

تبلیغات بنری از طریق تبادل لینک

یکی از کم خرج ترین شیوه های معرفی یک پرتال در سایت های اینترنت تبادل لینک است. با تبادل لینک، در واقع صاحبان پرتال ها و وبلاگ ها، می توانند در آدرس های اینترنتی مختلف، آدرس دامنه خود را ثبت کنند.

معمولا چنین ثبتی، دائمی یا طولانی مدت خواهد بود و مانند دو روش قبلی، بر اساس توافق زمانی و مالی مشخص صورت نمی گیرد.

یکی از دلایل تبادل لینک سبب می شود تا پرتال شما در سایت های مختلف به نمایش در آید.

امکان کلیک خوری آن توسط کاربرانی با سلیقه ها ،اطلاعات و علایق مختلف، افزایش یابد.

خیلی از آدرس ها در وب، از طریق موتورهای جست و جو به صورت تصادفی برای کاربران به نمایش در می آید.

تبلیغات اینترنتی
بنابراین در چنین بستری، حضور لینک شما در آدرس تصادفی مربوطه، شانس افزایش هیت پرتال شما را افزایش می دهد.

بنابراین هر اندازه بتوانید در ده ها میلیارد صفحه اینترنتی موجود ،لینک خود را معرفی کنید و اطلاعات پرتال خود را در آن جا ثبت کنید، امتیاز رقابتی مطلوبی را به دست آورده اید.

علاوه بر این، موتورهای جست وجو به پرتال هایی که لینک آن ها در سایت های مختلف قرار گرفته است، توجه زیادی دارند و این امر، در ارتقای رتبه سایت شما در نتایج اعلامی موتورهای جست و جو، تاثیر مستقیم خواهد داشت.

خبرنامه های تبلیغاتی، و یا تبلیغ در خبرنامه های اینترنتی که از طریق پست الکترونیکی به نشانی هزاران مخاطب از قبل تعیین شده ارسال می شود، یکی از راه های تبلیغات در وب می باشد.

در این نوع تبلیغات الکترونیکی، آگهی دهنده می تواند تبلیغ خود را در داخل خبرنامه قرار دهد و نسبت به معرفی خود اقدام کند.

اهمیت این نوع تبلیغ به نسبت شیوه ها دیگر آن است که به دلیل ارسال خبرنامه به طیف خاصی از مخاطبان که معمولا مخاطبان ثابت چنین خبرنامه هایی در وب هستند، شانس دیده شدن آگهی و کلیلک خوردن، افزایش می یابد.

اما باید توجه داشت که مخاطبان خبرنامه ها معمولا در یک بازه زمانی خاص، ثابت هستند و آگهی دهنده برای افزایش مخاطب پذیری خود، باید نسبت به طراحی مرتب و اثربخش آگهی خود در خبرنامه اقدام کند.

هر اندازه بتوانید آگهی های خلاقانه و مبتنی بر کارکرد خبرنامه های اینترنتی طراحی و تولید کنید، شانس کلیلک خوری!آگهی شما افزایش می یابد.

خبرنامه های اینترنتی موفقی که در وب فعال هستند را می توانید با جست وجو در موتورهای وب پیدا کنید. البته یکی از تهدیدهای بالقوه ای که خبرنامه های تبلیغاتی را تهدید می کند، اسپم شدن آن ها در صندوق پست الکترونیک کاربران می باشد که باید به این موضوع نیز توجه کنید.

البته بعضی از خبرنامه ها، کنتوری را تعبیه می کنند تا صحت ورود خبرنامه به صندوق الکترونیکی کاربران و نه فولدر اسپم مشخص شود و هر خبرنامه باز شده و مطالعه شده نیز مشخص شود. به هر حال، خبرنامه ها و آگهی دهندگان در این مجموعه ها، قواعد بازی خود را دارند که باید از آن ها آگاه باشید.

تبلیغات متنی در وب سایت ها یکی از بهترین روشهای تبلیغاتی

یکی از روشهای تبلیغاتی عالی برای کسانی است که یک وب سایت اینترنتی دارند و می خواهند رتبه آن را در گوگل ارتقا دهند و در عین حال ترافیکی هم به سمت وب سایت خود هدایت نمایند.

در این روش تبلیغاتی در یک وب سایت پر بازدید و با رانکینگ متوسط و بالاتر یک لینک متنی قرار می گیرد این متن یا عنوان لینک بسیار مهم است.

عبارت جذابی که برای عنوان لینک خود انتخاب می کنید در میزان کلیکی که صورت می گیرد بسیار موثر است هر چند این عبارت نباید گمراه کننده و دورغین باشد چون اعتبار شما را خدشه دار می کند. یادمان نرود که هدف ما از تبلیغات کسب اعتبار است.

تبلیغات متنی یکی از ارزانترین روشهای تبلیغاتی در اینترنت است اما برای موثر بودن باید به صورت طولانی مدت روی آن سرمایه گذاری نمایید. مثلا وقتی که مشتریان با بنده صحبت می کنند و راهنمایی می خواهند به آنها می گویم که این روش تبلیغات را حداقل سه ماهه انجام دهند و به کمتر از آن فکر نکنند.

نکته دیگر اینکه در این روش تبلیغاتی نباید به یک وب سایت اینترنتی تکیه کنند بلکه باید در وب سایت های بیشتری لینک متنی داشته باشند و این کار را به مرور انجام دهند این واضح است که در الگوریتم های گوگل برای این گونه روش ها راهکارهایی قرار گیرد تا بدین روش یک وب سایت فقط با پول خرج کردن یا تقلب نتواند رانکینگ خود را بالا ببرد! و به همین دلیل است که نباید به یک باره در تعداد زیادی وب سایت لینک متنی قرار دهید.

اگر یک باره در ۱۰۰ وب سایت تبلیغات متنی قرار دهیم مطمئن باشیم که نتیجه خوبی نخواهیم گرفت بلکه باید ابتدا در چند وب سایت با رنکینگ مناسب تبلیغات متنی سفارش دهید آنهم به صورت طولانی مدت و سپس به مرور تعداد این وب سایت ها را بالا ببرید.

برای مشاوره در خصوص بدست آوردن بهترین روشهای تبلیغاتی با شایگان تماس بگیرید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =