استراتژی سئو برای گوگل

استراتژی سئو در سال 2018

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

امروز می خواهیم در خصوص استراتژی سئو در سال 2018 صحبت کنیم. اشتباه نکنید! این یک پیش بینی از روند سئو در آینده نیست! این مقاله در خصوص استراتژی هایی است که در حال حاضر کاربرد دارند و با استفاده از آنها می توانید سایتتان را به بهترین شکل سئو کنید.

تغییرات الگوریتم گوگل در سال

اگر شما مقالات سئو سایت ما را خوانده باشید متوجه شدید که الگوریتم سئو در موتور جستجو گوگل چقدر متغیر است و هر ساله با توجه به اینکه گوگل سعی دارد همواره بهترین نتیجه را به کاربرانش نشان دهد دچار تغییرات زیادی است. این تغییرات به بیش از 500 تغییر در سال می رسد که البته اکثریت آنها تغییراتی جزئی هستند، اما این جزییات است که در کلمات پر رقابت شما را به صدر نزدیکتر می کند!

تغییر یا تحول ؟ مسئله این است

وقتی صحبت از تغییر می آید همه گارد می گیرند. وقتی صحبت از بروزرسانی می آید سئو کاران ترس بر اندامشان می افتد که وای، باید این همه سایت رو که سئو کردیم رو دوباره از اول بر اساس بروزرسانی های جدید تغییر بدیم. آره این کار سختی است اگر بهش به چشم تغییر نگاه کنیم!

تغییر همیشه سخت و بوده هست. شما فرض کنید از امروز بخواهید یک عادت بد خود را از بین ببرید و دیگر انجامش ندهید. این تغییر بسیار سخت است وقتی از دید تغییر به آن نگاه کنیم. اما تفاوت بارز انسانها در دید آنهاست. شما به جای این دید بیایید با دید تحول یا بهبود شرایط کاری و مالی خود این کار را انجام دهید. می بینید که با رعایت کردن همین یک رویکرد، نحوه انجام کارها ساده تر می شود.

موتور جستجوی گوگل همیشه سعی کرده بهترین نتیجه را به کاربرانش نشان دهد. این الگوریتم ها و استراتژی هایی که داریم الان در خصوصش صحبت می کنیم چیزهایی است که امروز کار می کنند ولی شاید همین فردا یکی از آنها دیگر تاثیر نداشته باشند.

در ادامه مطالبی مفید و کاربردی در خصوص استراتژی سئو ارائه خواهیم داد.

اول برویم سراغ تغییرات اساسی در گوگل:

هوش مصنوعی RankBrain اولین آنهاست. RankBrain  چیست؟ ممنون که پرسیدید :) . در سال 2017 گوگل اعلام کرد که بر پایه هوش مصنوعی دارد نتایج جستجو را نشان می دهد. در استراتژی هوش مصنوعی RankBrain ، گوگل ابتدا روش و رفتار کاربران را بررسی کرده و بر اساس محبوبیت صفحاتی که کاربران به آن مراجعه می کنند سایتها را رتبه بندی می کند.

rankbrain

مثلا بیایید ببینیم وقتی شما به دنبال طرز تهیه پیتزا پپرونی در بگردید ، گوگل چطور سایت های هدف را به شما نشان می دهد:

وقتی به لینک اول مراجعه می کنید متوجه می شوید که دستورالعمل ضعیف نوشته شده و شما سایت را بسته و به لینک دوم می روید. (توجه داشته باشید که اینکار شما دارد شبیه یک دوربین مداربسته توسط الگوریتم RankBrain ضبط می شود). به سراغ لینک دوم می روید ولی از نوع نوشتار آن سایت خوشتان نمی آید و به لینک بعدی می روید. در سایت سوم عکس ها شما را جذب نمی کند. و اینقدر این کار را انجام می دهید تا به یک وبسایت برسید که تمامی موارد را به خوبی با توجه به نیاز مخاطب رعایت کرده باشد. این آن سایتی است که می تواند جایگاهش در گوگل عوض شده و به صدر بیاید!

نکته مهم در استراتژی سئو

با توجه به پاراگراف بالا باید در ساخت سایت و مطالب و تصاویر آن بسیار دقت کنید! چه کارهایی باید انجام بدید؟

 • گزافه گویی نکنید! اطلاعات درست و دقیق به مخاطبان بدهید.
 • متن نوشته هایتان را به خوبی بنویسید بطوریکه براحتی خوانده شود.
 • از تصاویر یا ویدئوهای مرتبط و زیبا و جذاب استفاده کنید.

شاید با خود بگویید استراتژی RankBrain چطور می تواند تشخیص دهد که کدام سایت مورد پسند مخاطب قرار گرفته است. در الکسا یک شاخص با نام Daily Time on Site وجود دارد! این شاخص میانگین میزان ماندگاری کاربران در سایت را نشان می دهد. پس نتیجه این یک نکته این که:

مطالب خوبی بنویسیم. تصاویر خوبی در سایت قرار دهیم. ویدئوهای مرتبط برای مطالبمان درست کنیم تا ماندگار کاربران در سایت بالا رود تا ما بتوانیم جایگاه بهتری را نسبت به رقبا بدست بیاوریم.

پس RankBrain چکار می کرد؟ می آمد الگوهای رفتاری کاربران را بررسی می کرد و بر اساس آنها می فهمید که سایت اول خوب نیست و سایت ششم خوب است. پس به مرور جایگاه ششم سایت را بهبود می بخشد.

سئو ارگانیک یک استراتژی مهم

سئو ارگانیک چیست؟ سوال خوبیه! برای آشنایی با سئو ارگانیک کلیک کنید. فقط در مورد سئو ارگانیک در اینجا همین را بدانید که به کارهای طبیعی که با انجام آنها سئو سایت شما بهتر شود سئو ارگانیک می گویند. طبیعی؟! یعنی چی؟

ارگانیکه ارگانیک باشید!

استراتژی سئو ارگانیک

مثلا فرض کنید می خواهید یک سایت را با کلمه “طراحی سایت” سئو کنید. باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. نام تایتل صفحه را طراحی وب سایت حرفه ای – یا تعرفه طراحی  و توسعه سایت قرار بدید!
 2. در تگ H1 از کلمه طراحی سایت در اول استفاده کنید اما در ادامه آن هم چیزی بنویسید(حداقل 160 کاراکتر).
 3. در متن خود در خصوص طراحی سایت صحبت کنید ولی از این کلمه فقط در اوایل و اواخر چند تایتل(حدود 4تا) استفاده کنید، اگر هم می خواهید به طراحی سایت اشاره کنید از کلماتی همچون ساخت سایت، ایجاد سایت، طراحی وبسایت، طراحی وب سایت و … استفاده کنید.
 4. استفاده از تصاویر کاملا یونیک که در اینترنت و گوگل نباشد معجزه می کند!
 5. اگر از منبعی برای درج اطلاعات استفاده می کند حتما به آن منبع لینک فالو دهید (اما ترجیحا منبع تون معتبر باشد)

همین 4 نکته سئو سایت شما را دگرگون خواهد کرد.

بک لینک سازی یا مطلب گذاری ؟

بک لینک داشتن یکی از مهمترین عوامل در گرفتن یک جایگاه خوب در سئو است. اما همه چیز نیست! همه سرمایه تان را روی بک لینک نگذارید. هر بک لینکی که شما برای سایت خود بدست آورید در گوگل و الکسا پس از 20 روز ثبت می شود اما تاثیرش را در جایگاه پس از 2 ماه می گذارد! این روهم توجه داشته باشید که همونطور که شما بک لینک سازی می کنید رقیبانتان هم دارند بک لینک سازی می کنند، پس رقابت در این خصوص سخت می شود.

اما در خصوص مطلب گذاری چطور؟ شما اگر قصد دارید بازدید و مشتری زیادی را در مدت زمان کم با مطلب گذاری به سایتتان روانه کنید. البته این مطلب گذاری باید بر اساس رعایت اصول محتواگذاری در سایت باشد.

 • محتوا گذاری در سایت باید مستمر و همیشه باشد.
 • محتوا گذاری باید در یک سیکل زمانی مشخص انجام شود مثلا یک روز در میان ظهرها مطلب انتشار یابد.
 • در محتوا گذاری باید به لینک سازی داخلی بسیار توجه شود.

اصول محتوا گذاری بسیار در داشتن یک استراتژی سئو موثر مهم است. البته بک لینک سازی هم باید در کنار آن انجام گیرد، البته نه اینقدر لینک سازی که شورش را در بیاورید.

جستجوی صوتی گوگل و تاثیر آن در سئو سایت

گوگل سعی دارد کاربران را به جستجوی صوتی سوق دهد. این سوال مطرح است که چطور گوگل با توجه به لهجه فرد نتیجه مورد نظر را به وی نشان میدهد!؟ چطور می توانیم برای این استراتژی سئو خود را آماده کنیم؟

یک راه باحال برای کسب جایگاه بهتر در جستجو های صوتی گوگل نوشتن و نوشتن است! تعجب نکنید!! جستجوی صوتی دیگر مثل جستجوی متنی نیست که کاربر کلمه هدف را بنویسد. تقریبا 80 درصد از جستجوهای صوتی با بیش از چند کلمه انجام می شود. پس شما هر چقدر متن در خصوص آن مطلب زیادتر و به شکلهای گفتاری متفاوت داشته باشید احتمال دیده شدنتان بیشتر می شود.

جستجوی صوتی گوگل

همچنین در الگوریتم جدید گوگل، این موتور جستجو به سایتهایی که در خصوص کلمه کلیدیشان بیشتر صفحه و مطلب دارند جایگاه بهتری می دهد.

در آینده بیشتر در خصوص جستجوی صوتی صحبت می کنیم! چون اینجور که بوش می یاد این نوع جستجو کم کم دارد فراگیر می شود.

با تعیین درست استراتژی سئو در صدر گوگل باشید

در همه کسب و کارها باید استراتژی درستی در جهت رسیدن به هدف تعیین گردد. در سئو نیز همین گونه است. تعیین درست استراتژی سئو می تواند شما را در رسیدن به اهدافتان موفق کند. چطور؟

اگر شما این موارد ساده بالا را بدانید می توانید با رعایت همین استراتژی در جستجو کلمات با کیفیت و پر رقابت، در 10 نتیجه اول گوگل قرار گیرید. این یعنی بازدید بیشتر و مشتری بیشتر!

ما در خدمات سئو شرکت شایگان بهترین استراتژی سئو را برای شما در نظر خواهیم گرفت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =