بازاریابی مناسبتی

بازاریابی مناسبی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

کسب و کارها برای آنکه بتوانند در کمپین های تبلیغاتی خود موفق باشند همیشه با توجه به مناسب های موجود در تقویم و اخبار و رویدادهای اتفاق افتاده، برای خود خبرسازی سازی می کنند و مخاطبان را با خود همگام می کنند.

جشن چهارشنبه سوری آخر سال را مثال می زنم، امسال با توجه به حادثه ناگوار پلاسکو، همه در کمپین های مختلفی بمنظور عدم استفاده از مواد محترقه و آتشزا شرکت کردند.

در این حرکت زیبا اکثر برندها، کسب و کارها، حتی افراد نامی از هنرمندان گرفته، تا مشاورین و معلمان شرکت داشتند. این حرکت از یک طرف، کاری انسان دوستانه و فرهنگ سازی است و از طرف دیگر باعث جذب مخاطب، جذب اعتماد و اطمینان مخاطب می شود.

نتیجه اصلی بازاریابی مناسبتی

بازاریابی مناسبی جزء آن دسته از بازاریابی هایی است که بیشترین نتایج را برای جذب مخاطبان جدید خواهد داشت! اگر یک کسب و کار با توجه به اخبار، رویدادها و مناسبت هایی که می تواند خود را در آنها مطرح کند پیش رود، در هر بار همگام سازی خود ، بسته به میزان نمایش، مخاطبان جدیدی را بدست خواهد آورد.

من یک کسب و کار دارم ، برای بازاریابی مناسبی چه کارهایی باید انجام بدم؟!

اول باید رسانه های مناسبتی را دنبال کنید: اخبار، رویدادها، مناسبتهای تقویم شمسی و میلادی و قمری

دوم با توجه به مناسبت و نوع آن، در صورت که برند شما قابلیت همگام شدن با آن مناسبت را دارد، پیامی درست کرده و در شبکه های اجتماعی، وبسایت و … منتشر سازید.

سوم همیشه آمار کار را داشته باشید! آمار به شما کمک می کند که بدانید کجای کار درست بوده و کجای کار غلط. همیشه قبل و بعد از بازاریابی مناسبتی آمار و گزارشی تهیه کنید تا عملکرد کار خود را بسنجید.

در بسیاری از بیزینس ها این رویدادها و اخبار، زمانی ایده آل برای رسیدن به مخاطبان جدید است. شما برای بیزینس خود برنامه ای ریخته اید؟

بازاریابی مناسبتی را فراموش نکنید!

اگر برنامه ریزی کرده اید که چه عالی ، اگر نه که همین حالا دست به کار شوید، تقویم را ورق بزنید و برای سال جدید و تحولی بزرگ در کسب و کارتان آماده شوید.

پیشاپیش سال نو همگی مبارک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + یازده =