بهبود رتبه سایت شما با رپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی برای بهبود رتبه سایت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

امروز می خواهیم در خصوص بهبود رتبه سایت شما با ریپورتاژ آگهی صحبت کنیم. بنابر گفته های پیشین از مهم ترین مزایای ریپورتاژ آگهی تاثیرات مثبت آن در رتبه گوگل سایت شما است. فی الواقع اصلی ترین دلیلی که سایت ها را مجاب به خرید رپورتاژ آگهی می کند گرفتن بک لینک های دائمی قوی است.

در این مقاله از سری مقالات رپورتاژ قصد داریم نگاهی دقیق تر به مبحث تاثیر رپورتاژ در بهبود رتبه گوگل سایت ها داشته باشیم.

نحوه تاثیر گذاری ریپورتاژ خبری بر سئو

تعداد و کیفیت بک لینک های شما از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی سایت شما در گوگل می باشد.

لینک هایی که شما از سایت های اینترنتی دیگر دریافت می کنید بک لینک نام دارد.در واقع بک لینک هایی که از سایت های دیگر دریافت می کنید به معنای پیشنهاد سایت شما توسط سایت منتشر کننده می باشد.

زمانیکه یک سایت توسط سایت های دیگر معرفی می شود ارزش آن سایت نزد گوگل افزایش می یابد.در واقع بک لینک های قوی منجر به افزایش اعتبار یک سایت می شوند.

شما در یک ریپورتاژ خبری تعدا 3 تا 5 بک لینک دائمی از سایت منتشر کننده دریافت می کنید. این بک لینک ها در میزان اعتبار سایت شما در گوگل تاثیر فوق العاده ای دارند.

دلایل فوق العاده بودن بک لینک های ریپورتاژ آگهی

تا کنون بارها و بارها تاثیرات فوق العاده رپورتاژ را در سئو سایت های گوناگون مشاهده کردیم.

در واقع بک لینک هایی که سایت ها از طریق رپورتاژ دریافت می کنند تاثیر مستقیمی در رتبه سایت ها در گوگل می گذارند. در ادامه این مقاله قصد داریم 3 دلیل مهم برای گرفتن بک لینک از طریق رپورتاژ را شرح دهیم.

برای گرفتن بک لینک از مقاله استفاده می کنید

جایگاه بک لینک ها در یک سایت بسیار مهم است. در واقع بک لینک های یک مقاله که در قالب معرفی و به صورت یک پیشنهاد هستند بسیار قابل اعتمادتر از بک لینک هایی هستند که در فوتر، هدر، منو، جایگاه های تبلیغاتی یا بخش های دیگر سایت قرار می گیرند.گوگل نیز برای بک لینک هایی که داخل یک مقاله هستند ارزش و اعتبار بیشتری قائل است.

بک لینک های موجود در ریپورتاژ هم درون مقاله هستند که این خود دلیلی برای اعتماد بیشتر گوگل می باشد که نتیجه آن افزایش ارزش و اعتبار سایت شماست.

بک لینک های موجود در یک مقاله Editional link نام دارند.

از سایت های معتبر بک لینک می گیرید

شما در سایت های معتبر از سایت هایی بک لینک می گیرید که نزد گوگل اعتبار دارند و نکته حائز اهمیت این است که میزان اعتبار سایت معرفی کننده رابطه مستقیمی با میزان اعتباری که گوگل به سایت شما می دهد دارد .

این بدان معناست که ریپورتاژ خبری از بهترین راه ها برای ساخت بک لینک قوی است که تاثیر فوق العاده ای در سئو سایت شما دارد.

سایت شما بک لینک های دائمی دارد

بک لینک هایی که شما از طریق ریپورتاژ خبری و در یک مقاله دریافت می کنید دائمی هستند. زیرا هرچند که بعد از مدتی جایگاه مقاله شما تغییر می کند اما مقاله شما تغییر می کند اما مقاله شما هرگز پاک نمی شود. هرچقدر که یک بک لینک قدیمی تر و ماندگارتر باشد گوگل اعتبار بیشتری به آن سایت می دهد.

بنابراین تمامی سایت ها به دنبال بک لینک های دائمی هستند و ریپورتاژ بهترین راه برای گرفتن بک لینک دائمی است.

بنابراین هرچقدر بک لینک بیش تر بماند تاثیر گذارتر می شود.

دیدگاه گوگل درباره ریپورتاژ

آیا گوگل با بک لینک های درون رپورتاژ موافق است؟گوگل با با بک لینک های  پولی مخالف است زیرا خواهان یک رقابت سالم و طبیعی می باشد و می خواهد کسانی که شایسته هستند به رتبه های برتر دسترسی پیدا کنند.

بنابراین گوگل رپورتاژ را هم یک روش لینک سازی درست نمی داند.

پس دلیل این همه تلاش برای خرید بک لینک های پولی و ریپورتاژ خبری در چیست؟ پاسخ این سوال کاملا مشخص می باشد، در بیشتر موارد گوگل راهی برای تشخیص بک لینک طبیعی و مصنوعی از هم ندارد این بدان معناست که گوگل توانایی تفکیک یک رپورتاژ از یک مقاله را ندارد.

در واقع گوگل تنها از طریق چک کردن به صورت دستی و توسط نیروی انسانی قادر به تفکیک یک مقاله از یک رپورتاژ  می شود. همین دلیل سبب شد تا گوگل یکی از بزرگترین سایت هایی که از رپورتاژ خبری استفاده می کرد را جریمه کند تا بدین وسیله بتواند صاحبین سایت های دیگر را بترساند.

داستان رپورتاژهای وب سایت  Interflora

در فوریه سال 2013 برای نخستین بار رپورتاژ از سمت گوگل هدف قرار گرفت. سایت interflora که در زمینه فروش آنلاین گل فعال بود، کمپین ریپورتاژ آگهی بزرگی به راه انداخت و از رسانه های اینترنتی بسیاری بک لینک گرفت.

هدف نهایی این بک لینک ها سئو سایت interflora بود، نهایتا وب سایت این شرکت در مدت زمان کوتاهی پله های ترقی گوگل را پیمود و به رتبه برتر رسید.

نتیجه این کار چه بود؟هنگامی که گوگل به این موضوع پی برد، سایت interflora و تمامی وب سایت هایی که رپورتاژ آنها را منتشر کرده بودند جریمه کرد و دستر پاک کردن تمامی بک لینک ها را داد.در اصل این یک هشدار از سمت گوگل به تمامی وب مستران بود که البته نشان دهنده ضعف گوگل در این زمینه بود.

افزایش محبوبیت ریپورتاژ خبری

در سال 2013 سایت interflora با پنالتی گوگل مواجه شداما پس از این ماجرا بر تعداد وب مسترانی که از این روش برای بهبود رتبه سایت خود در نتایج جستجو گوگل استفاده می کردند افزوده شد که این موضوع منجر به نگرانی گوگل شد.

در نتیجه سرپرست تیم اسپم گوگل مت کاتس در یک ویدیو به تمامی وب مستران هشدار داد اگر از ریپورتاژ آگهی استفاده می کنندباید به 2 نکته توجه کنند

1-باید لینک های استفاده شده در رپورتاژ به صورت nofollow باشند تا بر نتایج جستجوی گوگل تاثیری نداشته باشند.

2-او در رابطه با محتوای رپورتاژ آگهی هم صحبت کرد و گفت در صورتی که مقاله تان به صورت رپورتاژ است باید مخاطبین خود را آگاه کنید، یعنی مخاطبین باید بدانند که با یک محتوای تبلیغاتی رو به رو هستند.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی مزایا و معایب ریپورتاژ آگهی را برای شما تشریح کنیم و مشاهده کردیم که گوگل علاقه چندانی به ریپورتاژ آگهی ندارد و مخالف لینک های فالو ریپورتاژ می باشد اما این دلیلی برای استفاده نکردن شما از ریپورتاژ نمی باشد. نگران نباشید اگر شما ریپورتاژ دهید و گوگل متوجه این موضوع شود و شما را جریمه کند شما می توانید با پاک کردن لینک های فالو ریپورتاژ ، جریمه گوگل را از بین ببرید.

امروزه وب مستران زیادی از رپورتاژ برای بهبود رتبه سایت خود در رتبه بندی گوگل استفاده می کنند که این روش تاثیر به سزایی در سئو یک  سایت دارد. البته تمامی کسانی که از رپرتاژ آگهی استفاده می کنند ریسک جریمه شدن توسط گوگل را پذیرفته اند.

در واقع ریپورتاژ آگهی جزئی از سئو کلاه خاکستری که ترکیبی از سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است، می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =