چگونه در گوگل تبلیغ بدیم؟

چگونه تبلیغ گوگل دهیم؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای اولین بار که خواستم  تبلیغ گوگل را برای یکی از سایتهای مشتریانم انجام دهم به دنبال این بودم که چطور می توانم کلماتی را بهینه و مناسب با هزینه مشتری انتخاب کنم تا :

 • هم کلمات انتخاب شده باعث شود مشتریان هدف بیشتری به سایت روانه شوند
 • هم کلمات طوری انتخاب شود تا از کلیک بیهوده افرادی که به آن خدمات نیاز ندارند جلوگیری شود

البته در این خصوص ما مقاله مدیریت هزینه در تبلیغات گوگل را به با توجه به تجربیاتمان در اختیار کاربران قرار داده ایم. پیشنهاد می کنم این مقاله را هم مطالعه بفرمایید.

خب بریم سر موضوع این مبحث : اشاره کردیم که ما برای تبلیغ در گوگل دو اولویت داشتیم. برای اینکه بتوانیم این دو اولویت را در تبلیغ گوگلی خود اعمال کنیم باید شناخت کافی روی نحوه جستجو گوگل بر اساس نوع کلمه کلیدی داشته باشیم. حال برای اینکه بدانیم چگونه تبلیغ گوگل دهیم باید با این روشها آشنا شویم.

گوگل برای اینکه تبلیغ شما را بر اساس کلمات کلیدی به بازدیدکنندگان نشان دهد از چهار روش برای تعیین این کلمات استفاده می کند:

 • Broad Match
 • Exact Match
 • Pharse Match
 • Negative Match

ما سعی می کنیم این چهار روش را در یک مثال توضیح دهیم : فرض می کنیم شرکت ما می خواهد بخش تیزر تبلیغاتی خود را در گوگل تبلیغ کند. شاید به نظر رسد خود کلمه ؛ تیزر تبلیغاتی ؛ کلمه جالبی برای تبلیغ باشد، اما این کلمه در حالات مختلف ، بازدیدکنندگان متفاوتی را به شما معرفی می کند.

روش Broad Match :

اگر با این روش تبلیغ گوگل را انجام دهیم ، تبلیغ شما همزمان با جستجوی تیزر تبلیغاتی در جستجوهایی که این کلمه نیز در آن استفاده شده باشد خواهد آمد، مثل : نحوه ساخت تیزر تبلیغاتی ، آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی ، ساخت تیزر تبلیغاتی، تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک و …

می بینیم که در این روش ممکن است در بیش از 60 درصد مواقع ، بازدیدکنندگانی به سمت سایت شما روانه شوند که نمی خواهند از خدماتتان استفاده کنند و در جستجوی چیز دیگری هستند.

بنابراین روش Broad Match روش مناسبی برای تبلیغات هدفمند گوگلی نیست و این روش بیشتر بدرد افزایش بازدید می خورد تا تبلیغ هدفمند برای کسب مشتری!

روش Exact Match :

این روش ، از دیگر روش ها در انتخاب کلمه کلیدی و نمایش آن به افراد مرتبط و هدف بهتر است. زیرا که دقیقا اگر همان کلمه جستجو شود به کاربران نمایش داده می شود.

اما هنگامی این روش موثر است که شما تحقیق جامعی روی کلمات کلیدی هدف و رفتار مشتریان اصلیتان داشته باشید و بدانید که آنها دقیقا چه کلماتی را جستجو می کنند. در این صورت است که شما می توانید از این بخش برای کم کردن هزینه ها و بالابردن هدفمندی تبلیغ استفاده کنید.

پس برای اینکه از این روش استفاده کنید باید بدانید:

 • مشتریان شما چه کسانی هستند
 • چه می خوردند، چه می پوشند، به چه چیز علاقه دارند و …
 • به چه چیزهایی علاقه دارند و تمایل دارند زمان خود را در چه جاهایی سپری کنند
 • طرز فکرشان چیست
 • و…

در این خصوص نیز می توانید با مطالعه مقاله تبلیغات هدفمند مشتریان خود را بهتر بشناسید.

روش Phrase Match :

این روش یک روش بهینه دیگر در گوگل برای تبلیغ کلمات کلیدی شماست. این روش همانند روش Exact Match عمل می کند اما با این تفاوت که اشتباهات و مترادف های خیلی نزدیک کلمه مورد نظر شما را نیز ملاک قرار می دهد.

یعنی اگر افراد به جای کلمه ساخت تیزر تبلیغاتی کلمه ساخت آگهی تبلیغاتی یا ساخت فیلم تبلیغاتی را جستجو کنند شما نیز در تبلیغات نمایش داده خواهید شد. و یا اگر افراد اشتباه تایپی داشته باشند (مثلا ساخت تینر تبلیغاتی) شما را به آنها نمایش خواهد داد.

در این روش افراد بیشتری به سایت شما روانه می شوند و از نظر بیشتر مشاورین تبلیغاتی این روش بهتر است. اما ما خودمان همیشه از گزینه Exact استفاده می کنیم. زیرا که می دانیم مشتریانمان چه کلماتی را در گوگل جستجو می کنند.

سعی می کنیم در آینده ای نه چندان دور، در خصوص اینکه مشتریان شما چه کلماتی را در گوگل جستجو می کنند هم مقاله و تحقیقی ارائه دهیم.

روش Negative Match :

در این روش کلمه مد نظر شما بررسی می شود و کلمات مرتبط با آن در جستجو نمی آید! یعنی مترادف ها و کلمات هم شکل ملاک قرار نمی گیرد.

پیشنهاد ما برای شما این است که اگر قصد تبلیغ گوگل را دارید ابتدا به شناخت کلی در خصوص مشتریان هدفتان بپردازید و بعد با توجه به مقالات پیشنهادی اقدام به تبلیغ نمایید.

راستی اگر خواستید تبلیغ گوگلی بدید با ما همراه باشید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهارده =