جستجوی محلی کسب و کار در کرج گوگل مپ

20 فاکتور مهم در جستجوی محلی (لوکال سئو)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

قبلا در خصوص سئو محلی صحبت کردیم، گفتیم سئو محلی چیه و چطور می تونه روی کسب و کار ما تاثیر بگذاره، موتورهای جستجو همیشه دوست دارند بهترین نتایج را به کاربرانشان نمایش دهند، به همین منظور هر ساله تغییرات بسیاری در الگوریتم های جستجوی محلی شاهد هستیم. در این مقاله ما سعی می کنیم به 20 عامل موثر بر روی جستجوی محلی یا همان لوکال سئو (local seo) بپردازیم و بگوییم شما با رعایت کردن چه اصولی می توانید در شهر خود بیشتر و بهتر دیده شوید. با ما با مقاله 20 فاکتور مهم در جستجوی محلی (لوکال سئو) همراه باشید.

این مقاله به درد چه کسانی می خورد؟

باید بگویم این مقاله بیشتر بدرد کسانی می خورد که در مراحل ابتدایی کار سئو محلی خود هستند، البته برای آنهایی که قصد دارند فاکتورهای جستجوی محلی را به صورت کامل بشناسند هم بسیار مفید است.

پیشنهاد می کنم اگر می بینید در شهر خود به خوبی دیده نمی شوید حتما راهکارهای زیر را دنبال کنید تا موفق به افزایش بازدید و فروش شوید.

20 فاکتور مهم در جستجوی محلی

بریم سراغ 20 فاکتور تاثیر گذار! قبل از شروع اشاره کنیم که اگر با جستجوی محلی آشنایی ندارید بهتر است قبل از ادامه این مقاله، ابتدا مبحث سئو محلی را مطالعه بفرمایید.

می توانیم 20 فاکتور تاثیر گذار در جستجوی محلی را به صورت خلاصه به این شکل بیان کنیم:

 1. ثبت نام در گوگل پلاس و گوگل بیزینس و ثبت در نقشه با دسته بندی مناسب
 2. آدرس خود را کامل با ذکر عنوان شهر در سایت خود ثبت کنید
 3. آدرس، تلفن، نام یکسان در سایر اینترنت داشته باشیم
 4. کسب و کارتان را در سایتهای معتبر معرفی کنید
 5. رعایت الگوریتم NAP در گوگل پلاس
 6. دایرکتوری های مشاغل و الگوریتم NAP
 7. آتوریتی دامنه نقش مهمی در جستجوی محلی دارد
 8. گرفتن کارت پستال از گوگل بیزینس
 9. گذاشتن نام شهر یا استان در عنوان صفحه
 10. در همان شهری باشید که دارید آن را جستجوی محلی می کنید!
 11. کیفیت لینک های ورودی به دامنه
 12. تعداد نظرات در نقشه گوگل و نمره افراد به آن
 13. انتخاب نام دامنه با پسوند یا پیشوند منطقه
 14. دایرکتوریهای محلی را جدی بگیرید
 15. نزدیک بودن به کاربر جستجو کننده
 16. دایرکتوریهای صنعتی و کاری، استخدام
 17. کد تلفن شهر و کد پستی
 18. استفاده از نام شهر یا استان در اکثر عناوین سایت
 19. امتیاز و نظرات کاربران به شما
 20. صفحات فرود شما که در گوگل پلاس مشخص شده باشند

1- ثبت نام در گوگل پلاس و گوگل بیزینس و ثبت در نقشه با دسته بندی مناسب

وقتی شما صفحه ی تجاری خود را در گوگل پلاس می سازید، و یا بیزینس خود را در گوگل بیزینس یا نقشه گوگل می خواهید ثبت کنید، در هنگام ثبت از شما دسته بندی شغلی پرسیده می شود، این مهمترین بخش کار است.

ما به دلیل تحریم ها نمی توانیم در گوگل بیزینس ثبت نام کنیم. پس بیشتر مواردی را توضیح می دهیم که در آنها تحریم نباشیم!

شما اگر دسته بندی درستی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید خود به خود مشتریهای محلی را از طریق نقشه گوگل به سمت خود می کشانید! چطور؟

وقتی شما مثلا دسته بندی شغلی خود را طراح سایت انتخاب می کنید و کسب و کارتان را در کرج ثبت می کنید، از این پس در نقشه گوگل به کاربرانی که طراحی سایت در کرج را جستجو می کنند و یا با آی پی شهر کرج به دنبال خدمات طراحی سایت هستند نشان داده می شوید، البته نه نفر اول ولی جزو نتایج خواهید بود.

دسته بندی گوگل یکی از فاکتورهای مهم سئو محلی است

 

در تصویر بالا مشاهده می کنید که دسته بندی شرکت ما در زمینه شرکت تبلیغاتی است، پس هنگام جستجو محلی به کسانی که این خدمات را در شهر مورد نظر جستجو کنند امکان نمایش بیشتر خواهد شد.

یکی از مهمترین مولفه های گوگل و سایر موتورهای جستجو دسته بندی شغلی کسب و کار است. مثلا در دو کسب و کاری که از نظر واژه شبیه به هم هستند “فروش خودرو” و “اجاره خودرو” را مد نظر قرار دهید.

وقتی شما اجاره خودرو را در گوگل سرچ کنید خواهید دید به هیچ عنوان وبسایتی که فروشنده خودرو است به شما نمایش داده نمی شود و در حالت بلعکس هم همینطور است. وقتی شما فروش خودرو را جستجو کنید هیچ سایتی برای اجاره خودرو به شما نمایش داده نمی شود. این امر به خاطر دسته بندی شغلی ثبت شده شما در گوگل است.

2- آدرس خود را کامل با ذکر عنوان شهر در سایت خود ثبت کنید

آدرس خود را با ذکر عنوان کشور، استان، شهر با جزییات کامل در صفحه تماس با ما ثبت کنید. بعد از ثبت سایت شما در گوگل پلاس یا گوگل مپ، اگر وب سایت داشته باشید حتما گوگل به منظور تطبیق صحیح اطلاعات سری به وبسایت شما و صفحه تماس آن خواهد داشت. بنابراین اگر آدرس درج شده شما دقیقا مطابق با آدرس گوگل مپ نوشته شده باشد، می توانید بسیار امیدوار باشید تا در نتایج محلی بیشتر دیده شوید. چطور؟

مثلا در صفحه ارتباط با ما شرکت شایگان، آدرس سایت به این شکل درج شده است:

ایران ، استان البرز، کرج، جهانشهر، کوچه نژاد فلاح، ساختمان مروارید، طبقه چهارم

این دقیقا آدرسی است که ما در گوگل مپ داریم، پس این امر بسیار به وبسایت ما کمک خواهد کرد تا در جستجوهای محلی دیده شود.

جستجوی کلمه شرکت دیجیتال مارکتینگ در کرج در فاکتورهای مهم سئو محلی

در تصویر بالا ملاحظه می کنید که با توجه به همین دو نکته عرض شده، وقتی وب سایت ما به عنوان یک آژانس تبلیغاتی و دیجیتال در دسته بندی گوگل ثبت شده و آدرس آن هم با کرج و استان البرز همراه است، در هنگام جستجوی این خدمات با توجه به شهر و منطقه، در صدر نتایج جستجو دیده می شود.

البته بارها دیدیم که برخی موارد مخصوصا وقتی شما کلمه منطقه یا شهر خود را در جستجو نداشته باشید نتایجی از سایر شهرهای دیگر به شما نمایش داده می شود! این الگوریتم سئو محلی پس به چه درد می خورد؟

باید بگوییم که وقتی شما خدمات یا محصولی را جستجو می کنید دو نوع نتیجه می بینید:

 1. ارائه کنندگانی که در شهر شما بهترین هستند!
 2. ارائه کنندگانی که در همه جا بهترین هستند!

در خصوص جستجوی محلی باید بگوییم که این راهکار، فقط شامل 20 الی 30 درصد نتایج است پس اگر استراتژی شما فقط بر روی سئو محلی است باید بگویم که نزدیک به 80 درصد مشتریان بالقوه را فیلتر کرده اید. اما این از جهاتی خوب است و از جهاتی بد!

خوب بودن به این دلیل است که تمرکز روی یک سری مشتریان خاص همیشه نتایج بهتر و زود بازده تری را به ارمغان می آورد، همچنین رقابت در یک شهر راحت تر از رقابت در کل کشور است، بنابراین سریعتر به درآمد میرسید.

بد از این لحاظ که خودمان را محدود کردیم به یک شهر! در حالی که حضور ما در اینترنت به منظور از بین بردن محدودیت های جغرافیایی است.

در خصوص گزینه دوم، همیشه در کل یک کشور یک سری کسب و کارها جزو بهترین هستند که حتی در جستجوهای محلی آنها به مخاطبین نمایش داده شوند.

شاید به خودتان بگویید آخه چرا؟!

چون گوگل و سایر موتورهای جستجو همواره به فکر نمایش بهترین نتیجه ها به کاربران هستند پس گاها در کنار نتایج محلی نتایج کلی را نیز نمایش خواهد داد.

در هر کدام از دو گزینه گفتیم که بهترین باشند! گوگل و سایر موتورهای جستجو از کجا تشخیص می دهند که اینها بهترین هستند؟ پیشنهادم این است که بقیه فاکتورهای مد نظر را مطالعه کنید تا به پاسخ این سوال برسید.

3- آدرس، تلفن، نام یکسان در سایر اینترنت داشته باشیم

یکی دیگر از مهمترین مولفه های جستجوی محلی الگوریتم NAP است. NAP مخفف Name و Address و Phone است. شما در وبسایت خود باید نام، آدرس و تلفنی در بخش تماس با ما داشته باشید.

اگر اقدام به ثبت سایت و مشخصاتتان در سایتهای آگهی و دایرکتوری مشاغل کنید، باید توجه داشته باشید نام شما، آدرس شما و تلفن شما مانند یک لینک عمل می کند و باید آن را دقیقا مطابق با صفحه تماس با ما خود درج کنید.

انطباق آدرس و تلفن و نام در سطح اینترنت، می تواند شما را به یک صدرنشین در جستجوهای محلی تبدیل کند.

بارها دیده شده که در سایت های آگهی تلفن موبایل به جای تلفن اصلی شرکت که در صفحه تماس با ما قرار دارد استفاده شده است.

بارها دیدیم که آدرس شرکت به دلیل تنبلی فرد آگهی دهنده به صورت خلاصه ذکر شده است.

بعضی اوقات هم ممکن است یک عدد از شماره تلفن را اشتباه بنویسیم.

حال این وسط اطلاعات ما با یک سایت دیگر یکی باشد که دیگر خیلی بد می شود! این برای شرکتهایی که چند تا کار می کنند و یا چند وبسایت دارند بسیار مضر است. شما اگر چند سایت دارید باید آدرسهای متفاوت همراه با شماره تلفن های متفاوت داشته باشید.

تا می توانید از جابجایی شرکت و محل کار خود بپرهیزید، گوگل به شرکتهایی که جابجا می شوند اعتماد ندارد. دیدیم که با یک جابجایی در نتایج جستجو هم تغییراتی دیده شده است. اگر هم مجبور شدید این کار انجام دهید بدانید باید به تمام آدرسهای اینترنتی که قبلا اطلاعات خود را درج کردید بروید و اطلاعات جدید را وارد کنید تا مورد غضب گوگل واقع نشوید.

همچین اختلالاتی باعث عدم اطمینان گوگل به سایت شما و برند شما می شود و وقتی گوگل اطمینانش را از دست بدهد فکر می کنید چه اتفاقی می افتد!؟

4-کسب و کارتان را در سایتهای معتبر معرفی کنید

اعتبار از نظر گوگل همان آتورینی و قدمت دامنه است. شما هر چه بیشتر در سایتهایی که دارای آتوریتی بالاتر و قدمت بیشتر هستند خود را معرفی کنید امکان دیده شدنتان بیشتر خواهد بود.

سعی کنید کمتر در سایتهایی که آتوریتی ضعیفی دارند کار کنید و از آنها بک لینک نگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله آتوریتی چیست را مطالعه فرمایید.

یکی از بهترین راهکارها برای معرفی کسب و کار، دادن رپرتاژ آگهی در سایتهای پربازدید و مطرح خواهد بود. ما در شرکت شایگان پکیج های مختلفی در این زمینه داریم که پیشنهاد می کنم حتما با مراجعه به صفحه رپرتاژ آگهی این پکیج ها را مشاهده نمایید.

اعتبار همیشه ملاک اصلی موتورهای جستجو است. این اعتبار را چطور می توان بدست آورد؟

 • هر چه تعداد لینک به سایت بیشتری داشته باشیم.
 • هر چه سایتهای قوی تری به ما لینک داده باشند.
 • هر چه سایتهای مرتبط تری نسبت به فعالیت برند به ما لینک داده باشند.
 • هر چه پست های برند که دارای لینک به سایت هستند در شبکه های اجتماعی بین مخاطبین بیشتر اشتراک گذاری شده باشد.
 • هر چه محتوای بیشتری در خصوص کسب و کار برند در سایت داشته باشیم.
 • هر چه بازدید بیشتری نسبت به سایر سایتها داشته باشیم.

می بینید که باید برای گرفتن اعتبار در اینترنت راهکارهای متفاوتی را دنبال کنید و مطمئنا اگر بدون تجربه و فقط با مطالعه چند مقاله بخواهید این کارها را در پیش بگیرید، به دلیل نداشتن تجربه لازم بارها دچار شکسبت و سردرگمی در کارتان خواهید شد. پیش پیشنهاد می کنم حتما یک مشاور تبلیغاتی مناسب برای خود انتخاب کنید تا راهکارهایی بدون شکست به شما معرفی کند.

5-رعایت الگوریتم NAP در گوگل پلاس

گفتیم که یکی از مهمترین عوامل در جستجوی محلی ساخت صفحه تجاری گوگل پلاس است. اگر هنوز صفحه تجاری خود را در گوگل پلاس نساخته اید پس از ورود به جیمیل خود به آدرس plus.google.com/brand بروید و صفحه تجاری خود را بسازید.

سپس در بخش درج اطلاعات مخصوصا بخش تماس دقیقا اطلاعات مربوط به صفحه تماس خود را وارد کنید.

اگر همه اطلاعات درج شده در بخش تماس و درباره ما در صفحه تجاری گوگل پلاس شما با اطلاعات صفحات درباره ما و تماس با ما سایت یکی باشد شما می توانید انتظار گرفتن جایگاه مناسب در نتایج جستجو را داشته باشید.

باید اشاره کنیم اطلاعات جزیی مثل گفتن استفاده از خیابان یا بلوار زیاد در NAP مهم نیست، مهم این است که شما دقیقا نام خیابان و یا محله و شهر را درست وارد کنید.

 6-دایرکتوری های مشاغل و الگوریتم NAP

در بالا هم اشاره کردیم که بهترین سایتها برای معرفی سایت دایرکتوری های محلی هستند. سایت های دایرکتوری معمولا سایتهایی برای معرفی خدمات و محصولات شرکتهای یک شهر یا استان یا کشور ساخته می شوند. شما در این سایتها می توانید ثبت نام کنید و خدمات و محصولات خود را وارد نمایید. معمولا عضویت و درج برخی اطلاعات در این سایتها رایگان است و پنل های پولی آنها شامل تبلیغات و آوردن کسب و کار شما در نتایج اول جستجو است.

چیزی که در دایرکتوری ها نیز باید دقت کنید استفاده دقیق از الگوریتم NAP در بخش اطلاعات تماس است.

معمولا در سایتهای دایرکتوری و آگهی امکان مشخص کردن کسب و کار در نقشه وجود دارد. سعی کنید در این دایرکتوریها دقیق این کار را انجام دهید.

اگر برای کسب و کار شما دایرکتوریهایی بر اساس نوع کاری وجود دارد بسیار اهمیت دارد که در آنها حضور داشته باشید. مثلا برای سایتهای معماری سایت چیدانه یک انتخاب عالی است.

یا برای سایت های ساختمانی مجله های ساختمانی و عضویت در آنها به عنوان معرفی کسب و کارشان یک کار عالی است.

دایرکتوری ها هر چه مرتبط تر باشند بهتر است، اما حضور در دایرکتوری های معروف که همه کسب و کارها رو معرفی می کنند و دارای آتوریتی مناسبی هم هستند روی جستجوی محلی سایت شما تاثیر گذار خواهد بود.

7- آتوریتی دامنه نقش مهمی در جستجوی محلی دارد

به جز اینکه مهم است ما در سایتهایی خود را معرفی کنیم که آتوریتی مناسبی داشته باشند ما هم باید سایتمان آتوریتی خوبی داشته باشد. نمره آتوریتی خوب برای شرکت ها نمره ای بین 35 تا 50 است. برای سایت های خبری این نمره بین 51 تا 60 و برای سایتهای کاربرمحور از60 به بالاست.

آتوریتی فاکتوری است که توسط سایت MOZ قابلیت اندازه گیری آن وجود دارد. برای اینکار شما می توانید به بخش site explorer وب سایت MOZ بروید و آدرس وبسایت خود را بزنید تا ببینید آتوریتی آن چقدر است.

همچنین می توانید در سایت MOZ افزونه MOZBar را بر روی مرورگر گوگل کروم نصب کنید تا پس از هر جستجو آتوریتی سایت مورد نظر را زیر آن ببینید. برای این منظور کلیک کنید. پس از دانلود می بایست در سایت MOZ یک اکانت بسازید و در افزونه توسط آن لاگین کنید.

نحوه نمایش آتوریتی از طریق افزونه موز بار

 

همانطور که در نقشه بالا می بینید آتوریتی سایتها در جستجو دیده می شود و شما اگر از سایتهای رقیب دارای آتوریتی کم تری باشید باید روی بالا بردن نمره آتوریتی خود تلاش کنید.

شاید این سوال پیش بیاید که چطور می توان آتوریتی سایت را بالا برد؟ روشهای زیادی برای بالا بردن آتوریتی وجود دارد که دو تا از مهمترین آنها قدمت دامنه و اعتبار لینک های دریافتی دامنه است.

در نظر داشته باشید آتوریتی یک عدد بین 0 تا 100 است که هر چه عدد بیشتر باشد یعنی سایت دارای آتوریتی بالاتری است و قوی تر است.

8- گرفتن کارت پستال از گوگل بیزینس

همانطور که گفتیم گوگل بیزینس برای کاربران ایرانی غیر فعال است، اما در کشورهایی که این تحریم را ندارند کسب و کارها می توانند با درج اطلاعات پستی خود و دادن کد پستی ZIP CODE یک کارت پستال دریافت کرده و تاییده آن را در اکانت خود ثبت کنند.

اینکار باعث اعتبار گرفتن آدرس کسب و کار می شود.

حالا که ما این فاکتور را نداریم چکار کنیم؟ هیچی ، اینجا چون تحریم هستیم از این فاکتور صرف نظر می کنیم، چون رقیبان ما هم فارسی زبان هستند و داخل ایران کار می کنند، و آنها هم تحریم هستند انجام ندادن آن هیچ ضرری برای ما ندارد. پس با خیال راحت به سراغ اجرای فاکتورهای موثر بعدی در جستجوی محلی  بروید.

9- گذاشتن نام شهر یا استان در عنوان صفحه

عنوان یا تگ title یکی از مهمترین عوامل برای شناسایی محتوای یک صفحه است. در جستجوی محلی شما می توانید با درج نام شهر یا استان خود در عنوان مطلب، از نظر LOCAL SEO حساسیت بیشتری برای موتورهای جستجو ایجاد کنید.

البته باید حواستان را جمع کنید که نخواهید گوگل را گول بزنید! بارها دیده شده که کسب و کارهایی که در تهران هستند برای بدست آوردن بازار کرج اقدام به زدن مطالبی مثل طراحی سایت در کرج کرده اند، در حالی که آدرس آنها در تهران است.

الگوریتم موش کور گوگل برای اینکار درست شده است و با سایتهایی که این کار را می کنند برخورد می کند و آنها را جریمه می کند. پس اگر در کرج هستید فقط از عنوان کرج استفاده کنید.

یکی از مهمترین صفحاتی که شما می توانید حساسیت محلی گوگل را در آن ایجاد کنید صفحه اصلی سایت است. شما با درج نام شهر یا استان می توانید در نتایج جستجوی آن منطقه بهتر دیده شوید. برای این منظور اطلاعات درج شده شما با اطلاعات در گوگل پلاس باید یکسان باشد.

پس با گذاشتن نام شهر در انتهای صفحه اصلی خود می توانید هم موتورهای جستجو و هم کاربران را از مکان جغرافیایی فعالیت خود مطلع سازید.

10- در همان شهری باشید که دارید آن را سئو محلی می کنید!

همانطور که در فاکتور قبلی اشاره شد باید در همان شهری باشیم که داریم بر روی گرفتن کاربران آن سایت را سئو محلی می کنیم. مثلا اگر در تهران هستیم نباید برای گرفتن کاربران کرجی سئو محلی کنیم.

اگر در نقشه گوگل به آدرس google.com/maps کرج را جستجو کنید کل کرج با یک محدوده ی رنگ قرمز به شما نشان داده می شود. شما اگر در آن محدوده باشید می توانید سئو محلی را در آن منطقه انجام دهید، وگرنه جریمه خواهید شد.

کرج گوگل مپ

 

همانطور که میبینید رنگ قرمز رنگ دارد محدوده شهر کرج را نشان می دهد. اگر شما در این محدوده هستید می توانید روی سئو محلی در کرج برای گرفتن کاربران کرجی تلاش کنید. وگرنه تلاش شما یا بی نتیجه خواهد بود یا خیلی سخت می توانید در جستجوها دیده شوید.

11- کیفیت لینک های ورودی به دامنه

منظور از کیفیت لینک های ورودی این است که ما از سایتهایی بک لینک داشته باشیم که :

 1. معتبر باشند.
 2. دارای رنک الکسای مناسب باشند.
 3. نمره آتوریتی مناسبی داشته باشند.
 4. ترجیجا تا جای ممکن با سایت ما مرتبط باشند.

برای دیدن کیفیت لینک های ورودی نیز می توانید از سایت MOZ بهره ببرید ولی به دلیل محدودیت های این سایت ما یک ابزار کارآمدتر را به شما معرفی می کنیم:

برای دیدن لینک های ورودی خود به آدرس seoreviewtools.com/valuable-backlinks-checker مراجعه کنید. در این سایت می توانید بدون محدودیت آدرس سایت خود را وارد کرده و 100 لینک برتر ورودی به سایت خود را به همراه آمار و آتوریتی آنها مشاهده کنید.

آمار بک لینک سئو شایگان در سئو ریو تولز

همانطور که در تصویر بالا می بینید پس از زدن آدرس سایت در ابتدا آماری از لینک های ورودی و فالو و نوفالو بودن لینک ها به ما می دهد. ودر زیر آن جدولی که نشان می دهد بهترین سایتهای لینک دهنده به ما کدامند.

جدول بک لینک های شرکت شایگان

 

در بالا هم ابتدای جدول 100 لینک برتر سایت شایگان را ملاحظه می کنید.

هر چقدر 100 سایت اولی که به دامنه شما لینک داده اند دارای آتوریتی بیشتری باشند و معتبرتر باشند روی سئو محلی تاثیر بیشتری خواهد داشت.

12- تعداد نظرات در نقشه گوگل و نمره افراد به آن

شما اگر دارای یک مکان فیزیکی در شهر باشید، حتما مشتریانتان برای آمدن پیش شما از نقشه گوگل استفاده می کنند. اگر مشتریان شما برای آمدن پیش شما از نقشه گوگل استفاده کنند، بعد از آمدن پیش شما گوگل از آنها سوالاتی می پرسد و میخواهد که به شما و مکان شما امتیاز دهند. این امتیازات و نظرات می تواند در سئو محلی شما بسیار تاثیر گذار باشد.

هرچه نمره کاربران بیشتر باشد، و نظرهای بهتری به شما در نقشه گوگل داده باشند احتمال دیده شدن شما در منطفه ای که در آن حضور دارید بیشتر می شود.

نوشتن نظر در نقشه گوگل

 

هر چه نوشتن نظرات در نقشه گوگل شما بهتر و مثبت تر باشد شما در نتایج گوگل بهتر نمایش داده خواهید شد.

برای اینکه در نقشه گوگل بالاتر از همه رقبا دیده شوید پیشنهاد می کنم مقاله سئو نقشه گوگل را مطالعه فرمایید.

13- انتخاب نام دامنه با پسوند یا پیشوند منطقه

اینکه شما در آدرس سایت خود از نام منطقه ، شهر یا استان خود استفاده کنید می تواند به شما کمک کند در جستجوی محلی بهتر دیده شوید. آدرس سایت یا کلا URL های سایت نقش مهمی در نمایش مطلب در موتور جستجو دارند.

مثلا شما اگر اسباب بازی فروشی هستید و در کرج مغازه دارید و نام مغازه شما بهبد است، می توانید با ایجاد سایتی با نام دامنه behbodtoykaraj.ir هم نام برند + نام دسته بندی + نام شهر حاضر در آن را داشته باشید.

البته گوگل در سال 2015 اعلام کرد که این مبنا دیگر مبنای نتیجه گیری در سئو محلی محسوب نمی شود، اما همچنان ما شاهد صدرنشینی وبسایتهایی هستیم که از این الگوریتم برای انتخاب نام دامنه خود استفاده می کنند.

14- دایرکتوریهای محلی را جدی بگیرید

دایرکتوریهای محلی بسیار مهم هستند. مثلا در کرج دایرکتورهای محلی مثل هم نیاز، پرشین لیدر، کرج نیاز و … موجود هستند. حضور در آنها برای کسب و کارهای کرجی بسیار مهم تر از حضور در دایرکتورهای دیگر است.

گوگل با این رویکرد موافق است و شما اگر با دایرکتوریهایی کار کنید که آدرس تماس با مای آنها با شهر شما یکی باشد، یک مزیت بزرگ خواهید داشت و آن احتمال پیشی گرفتن شما از رقباست.

15- نزدیک بودن به کاربر جستجو کننده

اگر گوگل احساس کند کاربران قصد جستجوی محلی را دارند، در مرحله اول سعی می کند بهترین و بعد نزدیکترین خدمات دهنده را به وی نشان دهد. اینکه شما چقدر به کاربر جستجو کننده نزدیک باشید می تواند روی نتایج جستجو در سئو محلی تاثیر گذار باشد.

برای این نزدیکی راه کاری وجود ندارد که شما بتوانید توسط آن خود را به تمام کاربران نزدیک نشان دهید! پس فقط باید شانس بیاورید کاربرانی که در دور و اطرافتان هستند بیشتر خدمات شما را جستجو کنند.

16- دایرکتوریهای صنعتی و کاری، استخدام

همانطور که دایرکتوری های مرتبط و در شهر شما می تواند بسیار کاربردی باشد، دایرکتوری های صنعتی و کاری و استخدام نیز بسیار روی سئو محلی شما تاثیر گذار هستند.

سعی کنید آگهی استخدام خود را در سایتهای پر بازدید با ذکر مکان در عنوان آگهی بگذارید. مثلا استخدام طراح سایت در کرج توسط شرکت شایگان.

وب سایتهایی که دارای دسته بندی شغلی شما هستند و معتبر می باشند می توانند گزینه خوبی برای معرفی شما باشند. مثلا یکی از بهترین سایتها در این زمینه سایت ایران تجارت است.

17- کد تلفن شهر و کد پستی

کد تلفن شهر شما و ابتدای کد پستی شهر شما دارای عددی یکسان است که معرف وجود یک شرکت در یک شهر است. از این دو می توانید برای جستجوی محلی خود بهره ببرید.

همینکه شما تلفن خود را با کد 0263 معرفی می کنید یعنی در شهر کرج هستید و یا اینکه کد پستی شما با 3149 شروع شود یعنی در شهر کرج هستید.

سعی کنید این موارد رو در NAP و صفحه تماس با ما خود به درستی رعایت کنید.

18- استفاده از نام شهر یا استان در اکثر عناوین سایت

استفاده از نام شهر یا استان در تمامی عناوین صفحات و مقالات سایت می تواند گوگل را به وبسایت شما از نظر آن منطقه جغرافیایی حساس کند.

مثلا اگر شما خدمات طراحی سایت در کرج را ارائه می دهید و صفحه اصلی شما با این کلمه بالاست، می توانید برای صفحاتی همچون طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی از عناوینی همچون طراحی سایت شرکتی در کرج و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی در کرج استفاده کنید تا حساسیت گوگل را نسبت به منطقه ای که در آن حضور دارید بالا ببرید.

19- امتیاز و نظرات کاربران به شما

همانطور که گفتیم امتیازات نقشه گوگل برای شما اهمیت ویژه ای دارد. اما این فقط نیست! شما در صفحاتی که از عنوان شهرتان در آن استفاده کردید اگر بخش نظرسنجی داشته باشید نظرات کاربران در آن بسیار می تواند با اهمیت باشد.

همچنین در سایتهای آگهی و دایرکتوری که امکان نظردادن کاربران به خدمات شما هست، میزان رای آنها و رضایتشان مهم است.

گوگل از این نظرات برای دادن اعتبار به شما استفاده می کند. بله گوگل تا این حد باهوش است.

20- صفحات فرود شما که در گوگل پلاس مشخص شده باشند

در صفحه تجاری گوگل پلاس، یک بخش برای درج لینکهای مهم سایت وجود دارد که می بایست صفحات فرود مهم در آن درج شود. یک سری سایتها فقط صفحه اصلیشان مهم است پس باید فقط آن را در گوگل پلاس درج کنند. اما سایتهایی که می خواهند چند مکان محلی را پوشش دهند بهتر است برای هر مکان یک صفحه بسازند و هر صفحه را در بخش لینکهای صفحه تجاری خود معرفی کنند.

شاید بگویید در بالا که گفتید یک سایت نمی تواند خارج از محدوده شهری خود اقدام به انجام سئو محلی کند؟ درست است اما این برای سایتهایی صدق می کند که نمایندگی در شهرهای دیگر دارند.

تمام شد، سئو محلی شما نمره 20 گرفت!

با رعایت کردن 20 فاکتور مهم در جستجوی محلی (لوکال سئو) انتظار می رود شما بتوانید در سئو محلی موفق شوید.

به یاد داشته باشید سئو محلی فقط بخشی از کل سئو است. اگر شما می خواهید سئو انجام دهید اما خودتان قادر به اجرای آن نیستید می توانید با تماس با کارشناسان ما از خدمات سئو مجموعه شایگان استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + هجده =