پنالتی گوگل

پنالتی گوگل چیست

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]

پنالتی گوگل چیست ؟ شاید بارها این اسم را در نزد سئوکاران شنیده باشید که سایت شما پنالتی شده است. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که چه کارهایی باعث می شود سایت ما پنالتی شود! چه الگوریتم هایی باعث پنالتی شدن سایت ما می شوند و با شناخت این الگوریتم ها و روش کارشان بتوانیم از این موضوع فرار کنیم! پنالتی گوگل را چگونه می توان از بین برد و چه مدت زمانی طول می کشد شما از پنالتی گوگل بیرون بیایید.

پنالتی گوگل با مثالی از فوتبال!

واژه پنالتی را ما بیشتر در فوتبال دیده ایم. این بدترین خطایی است که شما می توانید در فوتبال بکنید و احتمال گل خوردن شما در این بازی بسیار بالا می برد. در سئو نیز پنالتی گوگل بدترین خطاست. یعنی شما یک خطای بزرگ از نظر گوگل انجام داده اید. البته همانطور که شما در فوتبال احتمال دارد پنالتی را گل نخورید، گاهی نیز می توان از این پنالتی فرار کرد یا اینکه با یک سری ترفندها سایتی که پنالتی شده است را سریعا نجات داد و به بازی برگشت!

رفع پنالتی گوگل با شناخت الگوریتم های گوگل

در این مقاله ما سعی داریم ببینیم اول با چه کارهایی پنالتی می شویم. بعد می بینیم که چه الگوریتمی مسئول این کار بوده و شناخت خود را از این الگوریتم بالا می بریم. بعد با توجه به شناختمان نسبت به آن الگوریتم راهکارهایی برای رفع پنالتی می کنیم و در انتها از گوگل می خواهیم دوباره صفحه ما را بررسی و ایندکس کند. با ما در راهکارهای رفع پنالتی گوگل همراه باشید.

راهکارهای رفع پنالتی گوگل :

برای اینکه ببینید سایت خودتان از نظر پنالتی چگونه است باید ابتدا چک کنید که سایتتان پنالتی شده است یا نه. برای تشخیص پنالتی شدن سایت می توانید از وبسایت زیر کمک بگیرید:

https://feinternational.com/website-penalty-indicator

https://www.cuteseotools.net/google-penalty-checker

آدرس های بالا ممکن است در آینده تغییر کنند. اگر آدرس زا زدید و به صفحه ای نامرتبط رفتید لطفا با جستجوی کلمه google penalty checker در اینترنت وبسایتهایی که این خدمات را می دهند پیدا کرده و از آنها برای اینکار کمک بگیرید.

در این وبسایت ها با وارد کردن نام دامنه و زدن دکمه چک شما می توانید پنالتی بودن سایت را ملاحظه کنید. البته همیشه این سایتها کارساز نیستند. شما همیشه این را مد نظر داشته باشید که پنالتی می شید اگر از روشهای سئو کلاه سیاه استفاده کنید.

استفاده از سئو کلاه سیاه:

یکی از راهکارهایی که باعث می شود شما پنالتی شوید استفاده از سئو کلاه سیاه است. استفاده از بازدید پاپ آپ ، متن و تصویر کپی و … می تواند سایت شما را پنالتی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این منظور می توانید مقاله سئو کلاه سیاه را مطالعه فرمایید.

پنالتی گوگل همیشه یک موضوع پر حاشیه و پر از سوالات ابهام انگیز است و در بین سئو کاران همیشه اختلاف نظر در خصوص این مبحث وجود دارد.

پنالتی یا به انگلیسی penalize به معنی جریمه شدن هست. پنالتی به این معنی نیست که کلا از صفحات گوگل حذف شوید. پنالتی گوگل بدین معنی است که یهو از صفحه یک به صفحه دو یا سه بروید(بجای اینکه یواش یواش رتبه خود را از دست بدید)

 

شناخت الگوریتم های گوگل

باید توجه کنید که در گوگل، الگوریتمها در صفحات دو به بعد نتایج، متفاوت هست. اگر میبینید که سایت شما یک روز در صفحه سه، یک روز در صفحه پنج و روزی در 10 صفحه اول هم نیست ولی دوباره بر می گردد، این به این معنی نیست که پنالتی شده اید. بلکه به این مفهوم هست که شما هنوز از نظر گوگل جایگاه تثبیت شده ای ندارید و صفحات شما به خوبی ایندکس نشده تا قدرت و جایگاه سایتتان بطور دقیق مشخص شود.

باید به این نکته توجه کنید که گوگل مریض نیست که بخواد شما رو اذیت کنه. اگر شما روی الگوریتم های گوگل شناخت داشته باشید، استفاده از استانداردسازی در جهت سئو سایت دقیقا بر اساس الگوریتمها باعث میشه شما جایگاه خوبی بدست بیارید و هر جا اگر برعکسش عمل کنید جریمه میشید.

اشتباهات گوگل در پنالتی نکردن برخی سایتها

البته من گاها دیدم که یک وبسایتی مشابه و کپی سایت مشتریم زده شده ، حتی نوشته ها و مقالات هم کپی هست اما این امر باعث نشده این سایت پنالتی و جریمه بشود! کلا راهکار گوگل برای جریمه و تشویق جالب هست. گاها هم دیدم سایتی که تماما کپی است در صدر نتایج هست و یا سایتی که استانداردها را رعایت نکرده در صدر است! اینها بعضی اوقات اتفاق می افتند، اما شما نباید ملاک کار سئو خود را این موارد بگذارید.

مثلا سایتی دیدم که بک لینک خریده و یهو از 150 تا سایت با آتوریتی زیر 10 بک لینک با کلمه کلیدی گرفته، اما یهو به مدت 5 ماه صدر نتیجه گوگل بوده و این اصلا برای ما که داریم سئو کلاه سفید کار می کنیم خوش نمیاد. یا سایتی اومده مطالب 10 تا سایت رو در صفحه اصلیش جا داده و از هر کدوم از سایتها، یک مطلب رو قرار داده ولی گوگل اون رو در صدر رقابت سئو نشون میده!

اما شما حرص نخورید! کار خودتان را بکنید. با بروزرسانی های متعدد گوگل شما جایگاه اصلی خود را پیدا خواهید کرد.

چطور پنالتی می شویم؟

  • خرید بک لینک غیر واقعی به صورت تک کلمه ای در سایت های غیر مرتبط و سایت هایی با آتوریتی پایین که الگوریتم پنگوئن این کار را انجام می دهد.
  • استفاده نادرست از محتوا یا استفاده کردن از محتوای دیگران در سایت که در این صورت الگوریتم پاندا شما را جریمه می کند.
  • کپی برداری متنی و تصویری
  • امنیت پایین سایت و هک شدن
  • تغییرات موتور جستجو و عدم تطبیق سایت با این تغییرات

این چند مورد مواردی بودند که در اکثر مواقع باعث می شوند شما از طرف گوگل پنالتی شوید.

بعضی اوقات دیده ایم که سایت ما در کلمه کلیدی جایگاهش را از دست می دهد و دوباره بعد از چند روز برمیگردد. این بخاطر رقص گوگل است. اگر شما در کلمه کلیدی مدنظرتان افت کردید این بدین منظور نیست که حتما جایی مشکل داشته گاهی اوقات بخاطر رقص گوگل است. اما اگر این افت ماندگار تر از 3 روز بود حتما کار را بررسی کنید.

اگر از صفحه اول در کلمه رقابتی خود به صفحه دوم رفتید حتما بدانید که از یک سمت جریمه شده اید. اگر از صفحه اول به صفحه سوم به بعد رفتید اوضاع دیگر خطرناک است و باید سریع بررسی کنید تا عقب نمانید!

آیا پنالتی بشیم حتما در گوگل وبمستر پیغامی برای ما میاد؟

جواب این سوال خیر است. اکثر جریمه های گوگل بدون دادن پیغام انجام می شود. به این جریمه ها پنالتی الگوریتمی گفته می شود. شما بر اساس الگوریتم های گوگل کار نکردید و این تخلفات باعث افت شما می شود. برای جبران این افت باید در روشهای غلط اصلاحات به وجود بیاورید و با روی آوردن به روشهای سئو کلاه سفید رتبه و جایگاه خود را باز یابید.

در خصوص سئو کلاه سفید بیشتر بدانید!

چرا گوگل به شما جریمه شدنتان را خبر نمی دهد! اگر قرار باشد گوگل تمامی خطاهای خود را گزارش دهد براحتی الگوریتمهای آن قابل شناسایی خواهند بود و این امر باعث میشود با شناخت کامل الگوریتمها شما گوگل را دور بزنید!

اگر شما یک خطای تابلو انجام دهید گوگل به شما در manual action وبمستر تولز پیغام پنالتی شدن میده و راهکارهایی هم برای درآمدن از آن اعلام می کنه.

برای خروج از پنالتی گوگل چکار کنیم؟

اینکه چکار کنید بستگی به کارهایی دارد که در خصوص سایت انجام داده اید.

اگر متنی کپی کرده اید آن را بردارید!

اگر بازدید خریده اید آن را با تبلیغات گوگل به صورت پلکانی جبران کنید.

اگر بک لینک ضعیف خریده اید آن را در وبمستر تولز حذف و اقدام به ساخت بک لینک های قوی کنید.

اگر محتوای بد تولید کردید آن را اصلاح کنید.

اگر تصاویر کپی در سایت استفاده کردید آن را تغییر دهید.

اگر از 100 تا بک لینک 90 تاش با یک کلمه به یک صفحه لینک سازی شود این لینک سازی فیک شمرده می شود.

اگر از سایت هایی با زبان های دیگر به سایت خود بیش از حد لینک بدید جریمه می شید.

همه بک لینکاتون نباید فالو باشه. میزان فالو و نوفالو به صورت معمول 20درصد باهم اختلاف داره.

دیگه بیشتر از این ادامه نیمدم! کلا این رو بدونید که خاصیت سئو و همچنین جریمه های گوگل که به پنالتی گوگل معروف هستند همگی شامل احتمالات است. همانطور که بالاتر هم گفتم خیلی از سایتها رو دیدم که با بک لینک های نادرست آمده اند و در رتبه های بالا هستند. خیلی از سایتها با نوشته های کپی در صدر هستند. ما مواردی که برای پنالتی گوگل مدنظر هست رو بهتون عنوان کردیم. کلا هر کاری که غیر طبیعی باشه از نظر گوگل مشکل به حساب میاد. شاید بگید خب الان شما همه چیز رو غیر طبیعی خطاب کردید، این هم درست اما من به عینه دیدم و تجربه کردم که اگر واقعا درست کار کنید موفق می شید! برای اینکار:

  1. تولید محتوا با زمان بندی مشخص (یک مقاله در روز)
  2. انتشار مقالات پس از تولید در صفحات فیسبوک و گوگل پلاس (در صفحاتتان فالوور جمع کنید!)
  3. لینک سازی داخلی به شرط آنکه لینکها جوری باشد که کاربران روی آن کلیک کنند!
  4. بک لینک گرفتن از سایت های پربازدید و مرتبط با رپورتاژ آگهی

این 4 روش رو انجام بدید، مطمئن باشید برنده می شوید! به جای اینکه از 200 سایت بک لینک بگیرید از 20 سایت خوب و  مرتبط بک لینک بگیرید! به جای نوشتن محتوای کپی در هر روز، در ماه دو مقاله خوب خودتان بنویسید! به جای لینک سازی داخلی به صورت زیاد، لینک هایی بسازید که کاربران را به صفحات دیگر شما هدایت کنند. در شبکه های اجتماعی خود فعالیت کنید و بدانید که فقط انتشار در صفحاتی که بازدیدکننده ای ندارد کافی نیست!

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دو =